Kicsúszott, nem a GYHK kezében van a második hely megkaparintása

Gergely Imre 2022. február 17., 22:39

Meglepetésre kikapott a Titánoktól a Gyergyói Hoki Klub. A második hely még meglehet a jégkorong Erste Liga alapszakasz végén a piros-fehéreknek, de erre már nagyon kicsi az esély.

Hiába kergette, nem érte utol a GYHK a Titánokat Fotó: Soós Attila/Titánok

Nagy iramban indult a csütörtök esti mérkőzés, az elején felváltva forogtak veszélyben a kapuk, majd egy idő után a GYHK vette a kezébe a kezdeményezést, sorban alakultak ki a nagy helyzetek Horváth ketrecénél.

Császár kapuvasat lőtt, majd egy gólt érvénytelenítettek a játékvezetők, arra hivatkozva, hogy már sípszó után jutott túl a korong a gólvonalon. Az első kiállítást a Titánok kapták, és Orbánék nagyon közel álltak a vezetés megszerzéséhez, ehhez képest a hazaiak kerültek előnybe. Egy hátra adott korong lényegében gólpassz lett, Rétfalvi csapott le rá és szólóját értékesítette (1–0).

A második játékrészt végigtámadták a piros-fehérek, leszámítva azt a két percet, míg emberhátrányban voltak, de a mérkőzés kommentátorát idézve, valamilyen láthatatlan energiamező lehetett a hazaiak gólvonalánál, semmi nem ment be.

A záróharmadban pedig egy ellentámadásból Rétfalvi megduplázta a maga és a csapata góljainak a számát (2–0).

Fotó: Soós Attila/Titánok

Igazolódott a régi közhely: a kihagyott helyzetek megbosszulják magukat. A GYHK mindent megpróbált, de vagy egy közbevetődő játékos, vagy egy nagy védés mindig útját állta a lövéseknek.

Az 58. percben aztán sikerült kihasználni egy emberelőnyt, Sárpátki lövése végre túljutott a gólvonalon (2–1). Lejött Rinne, az egyenlítésért támadott Szilassy Zoltán legénysége, de az idő végül elfogyott, a Titánok ünnepelhettek a végén.

A vereséget követően már nem a saját kezében van a Gyergyói HK-nak a második hely megszerzése, ehhez amellett, hogy az alapszakasz zárómeccsén le kell győznie a Ferencvárost, abban is reménykedniük kell, hogy az UTE ellen pontot szerez a Győr.