A két csapat szombati mérkőzésén a galaci vendégek szétlövéssel győztek a Vákár Lajos Műjégpályán, a csíki hokisok a sok hiányzó ellenére nem engedhettek meg maguknak újabb pontvesztést.
A kapuban Adorján Attilát Makszim Szamankov váltotta, a román állampolgársággal is rendelkező fehérorosz portás jó formában védett.
A kék-fehérek Kuljas-bombával kerültek előnybe nyolc percnyi játékot követően, majd Polak értékesített szólót.
A galaciak 32 másodperccel a harmad vége előtt szépítettek, a csíki védelem rövidzárlatát Csemerilov használta ki, az orosz csatár egymás után kétszer lőhetett kapura, a második pedig beakadt (2–1).
A középső játékrészben Péter Andor állította vissza a kétgólos különbséget, de még ugyanebben a percben Limanszkij faragott a hátrányból egy kipattanóból, ám ez a találat sem írható Szamankov számlájára (3–2).
Ezt követően Farkas Tamás kapott végleges kiállítást, de a harmadik felvonást mégis a Sportklub kezdte emberelőnyben.
A kettős fór kimaradt, de a 43. percben Cășăneanu 4–2-re módosította az állást. Megint bosszantóan gyorsan érkezett a galaci válasz, ezúttal Kapilec révén.
A folytatásban viszont kizárólag a házigazdák voltak eredményesek, előbb a duplázó Péter Andor pofozott a kapuba egy visszatett korongot, aztán Salló Alpár zárta le a meccset egy pazar csuklólövéssel.
A Sportklub 6–3-as sikerrel folytatta menetelését a román bajnokságban, amelynek keretében legközelebb szerdán és csütörtökön 18.30-tól a Bukaresti Steauát fogadja.
Tovább gyűrűzik a Sepsi OSK-nál dúló nyilatkozatháború. Miután Diószegi László klubelnök keresetlen szavakkal illette kegyeiből kiesett kapusát, maga az érintett hazugságnak nevezte a vádakat.
Nyílt háború alakult ki a Sepsi OSK és korábbi csapatkapitánya között: Diószegi Laszló kemény szavakkal illette Niczuly Rolandot, aki szerinte 200 ezer eurót követel a szerződésbontásért. Beszéltünk a kapussal, aki nyilatkozott az ügy kapcsán.
Egy 70–80 méteres szakadékból került elő annak a motorosnak a holtteste, akit csütörtökön megtámadott egy medve a Transzfogarasi úton, a Vidraru-tó közelében.
Medve végzett egy olasz turistával a Transzfogarasi út Argeș megyei szakaszán – közölték a hatóságok csütörtökön.
Megmarad a kétkulcsos áfa, de két százalékponttal emelkedik az általános forgalmi adó, és szintén a deficit csökkentése érdekében megemelik a dohány- és alkoholtermékek, továbbá az üzemanyagok jövedéki adóját.
Jövő héten jelenti be a kormány a deficitcsökkentő intézkedéscsomagot. Két hónapos kiskutyát dobott ki az ablakon egy pașcani férfi.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!