Három pont lett a jutalma a hősiesen védekező Sportklubnak

Dobos László 2024. október 11., 22:02 utolsó módosítás: 2024. október 11., 22:07

Megszerezte harmadik rendes játékidőbeli győzelmét a jégkorong Erste Liga új szezonjában a Csíkszeredai Sportklub. Kevin Constantine legénysége pénteken késő este tökéletes védekezéssel egy góllal nyert a székesfehérvári farmcsapat otthonában.

Fegyelmezetten játszottak a székelyföldiek Fotó: Soós Balázs Benjámin

Gyors, iramos és folyamatos, sportszerű játékot hozott az első harmad, amelynek egyetlen emberhátrányát kivédekezte a Sportklub. A második játékrész elején megismételte ezt a csíki alakulat, és bár hiába lőtt ismét többet a kapura a hazai gárda, 40 perc után is 0–0-át mutatott az eredményjelző.

•  Fotó: Soós Balázs Benjámin
Fotó: Soós Balázs Benjámin

A harmadik felvonásban folytatódott a székelyföldi együttes eredményes védekező játéka, a 48. percben pedig Silló Arnold egy távoli lövésből előnyt szerzett az erdélyieknek (0–1). Az utolsó két percben időt kért és kapuslehozatallal is próbálkozott a FEHA 19, az eredmény azonban nem változott. A Sportklub fegyelmezett játékának és hősies védekezésének köszönhetően három pontot szerzett a székesfehérvári ifj. Ocskay Gábor Jégcsarnok B pályáján.

A Sportklub következő mérkőzése is az anyaországban lesz, vasárnap 15.30-tól a Ferencváros ellen lép jégre a Tüskecsarnokban. A találkozót élőben közvetíti az M4Sport+/Duna World tévéadó.

Jégkorong Erste Liga, alapszakasz:

Székesfehérvári FEHA19–Csíkszeredai Sportklub 0–1 (0–0, 0–0, 0–1).
Gólszerző: Silló Arnold (48.).
Kapura lövések: 26–22.
Büntetőpercek: 2–4.
Játékvezetők: Gebei Gergely és Varjú Árpád, illetve Dömötör Bence Márk és Gebei Bence László.

FEHA19: Nyikita Melnicsuk, Csibi Dávid (kapusok) – Riley James Stadel, Bajkó Botond, Ambrus Csongor, Santtu Hakanen, Dobos Mihály Bendegúz (első sor); Csollák Márkó Ámor, Horváth Donát Dominik, Németh Zalán, Keresztes Zsombor, Szita Donát (második sor); Vedran Bogesic, Falus Ádám, Keceli-Mészáros Mátyás, Balasits Barnabás, Dézsi Barnabás, Salamon Zoltán (harmadik sor); Szabó Péter, Anze Siftar, Nádor Kristóf Antal, Alapi Márton (negyedik sor). Stáb: Tokaji Viktor (vezetőedző), Arany Máté Dániel (másodedző), Imre Lajos László (csapatvezető).
Csíkszeredai Sportklub: Adorján Attila, Ambrus Levente (kapusok) – Salló Alpár, Láday Tamás, Fredrik Forsberg, Részegh Tamás, Becze Tihamér (első sor); Jimi Kuronen, Ferencz-Csibi Róbert,Rokaly Szilárd, Rokaly Norbert, Fodor Csanád (második sor); Gecse Hugó, Kristó Csongor, Péter Balázs, Silló Arnold, Niclas Juhani Lucenius (harmadik sor); Kovács Előd, Both Péter, Eduard Cășăneanu, Márton Botond, Bíró Gergő (negyedik sor). Stáb: Kevin Constantine (vezetőedző), Péter Róbert (másodedző), Sprencz István (csapatvezető).