Harmadszor is az Újpest nyert a Sportklub ellen, beérte a tabellán

Dobos László 2021. december 02., 21:39 utolsó módosítás: 2021. december 02., 21:51

Szoros meccset hozott a tabella első két helyen álló együttesének összecsapása csütörtökön este a jégkorong Erste Ligában. Az Újpesti Jégcsarnokban véget ért a listavezető Csíkszeredai Sportklub tizenkét mérkőzése óta veretlensége.

Mindhárom idénybeli összecsapáson a lilák örülhettek Fotó: Martin Jani

Az Újpest kedden sérülések és megbetegedések miatt nem tudott kiállni a Ferencváros elleni Magyar Kupa-mérkőzésre, csütörtök estére a nehézségek megoldódtak, a házigazdák húsz játékost neveztek, a Sportklubtól pedig tizenkilenc jégkorongozó került fel a mérkőzés jegyzőkönyvébe.

Az első húsz percben többet lőtt kapura a Sportklub, a játékrészt azonban a hazaiak nyerték, a 10. és 12. percben is eredményesek voltak. Stadel és Suter találataira azonban csak Szkacskov tudott válaszolni (2–1).

A második harmadban is többet támadott a vendég székelyföldi együttes, gólt azonban minkét csapat lőtt, az második harmad első felében az Újpest, a második szünet előtt pedig a Sportklub. Mindkét találat emberelőnyben született, így 40 perc után 3–2-őt mutatott az eredményjelző.

Fotó: Martin Jani

Nem változott az eredmény az utolsó játékrészben, amikor a Sportklub újra többet támadott. A csíkiak szakvezetése az egyenlítés reményében az utolsó percre mezőnyjátékosra cserélte kapusát, időt kért, de az erdélyi gárdának nem sikerült a korongot Rajna Miklós kapujába bejuttatni.

Az Újpest győzelmének köszönhetően beérte pontszámban a listavezető Sportklubot.

Ez volt a két csapat közötti harmadik találkozó a 2021–2022-es Erste Ligában, és mindhárom újpesti győzelemmel zárult: szeptember 18-án a Vákár Lajos Műjégpályán a vendégek hosszabbítás után 2–1-re nyertek, majd október 4-én Újpesti Jégcsarnokban szintén a lila-fehérek győztek, akkor 3–1-re.

A folytatásban a csíkiak pénteken este a Győr, vasárnap este a Dunaújváros, hétfőn este pedig a Ferencváros otthonában vendégszerepelnek.

Jégkorong Erste Liga, alapszakasz:

Újpesti TE–Csíkszeredai Sportklub 3–2 (2–1, 1–1, 0–0).
Gólszerzők: Riley James Stadel (10. perc), Henry Suter (12.) és Sam Coatta (25.), illetve Jevgenyij Szkacskov (15.) és Eduard Cășăneanu (39.).
Kapura lövések: 21–40.
Büntetőpercek: 14–10.
Játékvezetők: Vladimir Babic, Pálkövi Zsombor és Muzsik Ferenc Norbert.