Folytatta győzelmi sorozatát hazai jégen a Sportklub

Dobos László 2021. október 15., 21:04 utolsó módosítás: 2021. október 16., 10:03

Sorozatban harmadik hazai mérkőzésén aratott sima győzelmet a Csíkszeredai Sportklub a jégkorong Erste Ligában. Hozó Levente legénysége pénteken este hazai jégen 4–1-re nyert a miskolciak ellen.

A koronavírus-helyzet okán hozott korlátozások miatt csak közel 700-an lehettek jelen a Vákár Lajos Műjégpályán, de az edzőváltáson átesett címvédő alakulat folytatta győztes meccseinek sorát. A Hozó Levente által vezényelt gárda sorozatban harmadik hazai mérkőzésén is nyerni tudott: a Brassó elleni 5–2-t és a Ferencváros elleni 5–0-t a DVTK Jegesmedvék elleni 4–1-gyel toldották meg.

Pénteken este két hátvéd góljával vezetett 2–0-ra az első harmad után a házigazda Sportklub, előbb Gecse Hugo volt eredményes, egy kipattanó korongot vágott közelről a hálóba (1–0), majd Gyenisz Kuljas emberelőnyben szerzett bombalövése kötött ki Kis Bence kapujában (2–0).

Csíki góllal kezdődött a második játékrész is, a 25. percben Fodor Csanád gyönyörű összjáték végén három gólosra növelte a hazai csapat előnyét (3–0). A vendégek többet támadták a második harmadban, amelynek közepén a Sportklub sikerrel kivédekezett három emberhátrányt, de a 36. percben – azonos létszámban – a vendégek Walker révén szépítettek (3–1).

A harmadik játékrész elején Sofron találatával újra három gólosra nőtt a Sportklub előnye (4–1),

a folyatásban azonban nem született újabb találat.

Hiába lőtt többet kapura az utolsó játékrészben a vendég észak-magyarországi gárda, Adorján Attilát, a csíkiak kapusát nem tudták legyőzni, a Sportklub hálóőre 97,44% százalékos teljesítménnyel zárta a találkozót.

Vasárnap este fél 7-től a Sportklub–Debreceni EAC mérkőzéssel folytatódik az Erste Liga, ezt a találkozót is a Vákár Lajos Műjégpályán rendezik.

Mestermérleg

Hozó Levente, a Sportklub vezetőedzője: „A csütörtöki, Ferencváros elleni mérkőzés sokat kivett belőlünk, ráadásul pár játékosunk ki is esett a sorból. Pénteken este, amikor kellett, meg tudtunk villanni. Megvoltak a lehetőségeink emberelőnyben is, de nem tudtuk őket mind kihasználni. Mindig van javítanivaló, de az eredményeink jók. Le a kalappal a Miskolc előtt, végig küzdöttek, és nem adták fel. Ennél több fog kelleni tőlünk a Debrecen ellen”.

Tokaji Viktor, a DVTK Jegesmedvék vezetőedzője: „Számunkra az volt a nagy kérdés, hogy a Brassó elleni, nagy gólkülönbségű vereség után meg tudjuk-e találni saját magunkat. Ez sikerült, hiszen felálltunk és karaktert mutattunk, ennek a mérkőzésnek ez volt a legnagyobb hozadéka. De a gólszerzéssel hadilábon állunk, valószínű ezen még többet kell dolgoznunk. A találkozó második felében több helyzetet dolgoztunk ki, irányítani is tudtunk, de ezt a sportot is gólra játsszák”.

Jégkorong Erste Liga, alapszakasz:
Csíkszeredai Sportklub–Miskolci DVTK Jegesmedvék 4–1 (2–0, 1–1, 1–0)
Gólszerzők: Gecse Hugó (9.), Gyenisz Kuljas (18.), Fodor Csanád (25.) és Sofron István (47.), illetve Ryan Jonathan Walker (36.)
Kapura lövések: 37–39
Büntetőpercek: 8–16
Játékvezetők: Crișan Hunor Flavius és Sikó Szilárd Levente, illetve Bandi Csaba és Cristian Flip