A szerződésbontás mellett az FRHG arról is tájékoztatta a Sportminisztériumot, hogy fellebbezést nyújtott be a szövetség szeptemberi küldöttgyűlésén hozott határozatokat felfüggesztő sportminisztériumi döntés ellen. Mint közleményükben írták, tisztában vannak azzal, hogy ez döntés nagy hatással lesz a szövetség munkájára, de ebben a szélsőséges formában tiltakoznak a sportminisztériumnak az FRHG munkájába való törvénytelen és erősen átpolitizált beavatkozása ellen.
Ráadásul, meg kell jegyezni, hogy az FRHG képviselői nem tettek eleget azon kötelezettségeiknek, hogy a minisztérium által végzett ellenőrzések során a leltározott áruk ellenőrzése céljából rendelkezésre bocsássák a dokumentumokat és lehetővé tegyék a raktárhelyiségekbe való bejutást” – olvasható a sportminisztérium közleményében.
A hokiszövetség döntésének előzménye, hogy a Novák Károly Eduárd vezette szaktárca a hónap elején felfüggesztette az FRHG szeptember 15-i tisztújító közgyűlésén hozott határozatok hatályát, amikor újabb mandátumot szavaztak meg Alexandru Hălăucă elnöknek. A minisztérium által jelzett szabálytalanságok között szerepel, hogy a szövetség elnöksége a választásokat megelőzően úgy döntött, hogy a 2021-2022-es országos bajnokságban résztvevő összesen 25 klub közül 12-nek ne legyen szavazati joga – akkor a székelyföldi pályázatok többségét elutasították, és számos klub szavazati jogát is felfüggesztették.
A szövetség tartozásra hivatkozva vonta meg a szavazati jogot egyes kluboktól, anélkül hogy pontosan megjelölte volna, a szabályzat mely cikkelye alapján járt el. Ugyanakkor, a minisztérium képviselői megjegyezték, hogy volt olyan klub is, amely szavazhatott, pedig tartozása volt, és a 2021-2022-es szezonban nem indult klub is szavazati jogot kapott a közgyűlésén.
„Ezek a tények azt mutatják, hogy visszaélések történtek, és a sportminisztérium csak így kezelheti a helyzetet. Mint azt a minisztérium november 7-én bejelentette, az ügyben megindultak a szükséges eljárások, nevezetesen az FRHG tisztújító közgyűlésén elfogadott határozat végrehajtásának felfüggesztése.
– jegyezte meg Novák Károly Eduárd.
Népes közönség előtt és kiváló hangulatban rendezték meg a labdarúgó 3. Ligába jutásért zajló osztályozó első mérkőzését Csíkszentsimonban. A vendég Kovásznai Kárpátok 2–1-re nyert, így előnyből várhatja a jövő heti hazai visszavágót.
Váratlan fordulat következett be Anderson Ceará átigazolása ügyében, az utolsó pillanatban meghiúsult ez, így az FK Csíkszereda brazilja mégsem szerződik az FCSB-hez. Szondy Zoltán klubelnök a Székely Sportnak nyilatkozott a kialakult helyzetről.
Péntek délben a napenergia fedezte Románia villamosenergia-fogyasztásának mintegy 70 százalékát, ez azonban nem jelentett olcsóbb áramot a fogyasztóknak – állapította meg elemzésében Dumitru Chisăliță, az Intelligens Energia Egyesület (AEI) elnöke.
Történelmi, közel 20 százalékos hozammal zárták a tavalyi évet a romániai önkéntes nyugdíjalapok, miközben már egymillióan választják ezt a biztonságot. Ám a látványos sikerek ellenére sok a tévhit. Összefoglaljuk a legfontosabb tudnivalókat.
Viszonylag kezdő sofőrként akárhányszor rágördülök az úttestre, egy borsónyi félelmet még mindig érzek. S nem attól tartok, hogy jaj, nehogy elcsípjen a rendőr, amint átlépem a sebességkorlátot.
Több mint félmilliárd lej eltitkolt vagyonra derített fényt az ANAF legújabb ellenőrzése. Népszavazással váltottak le egy Maros megyei polgármestert.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!