A 34. percben Jevgenyij Szkacskov emberelőnyös góljával 3–1-re ellépett a székelyföldi alakulat, Miskolczi Márk azonban hamar szépített. A harmadik harmad elején jött az egyenlítés, és vele a hosszabbítás, amelyben Lövei Dávid a megítélt büntetőt értékesítette, így a Jegesmedvék két pontot tartottak otthon a lehetséges háromból.
A hazaiak vezetőedzője, Steve Kasper szerint nagyon fontos győzelmet arattak. „Mostanában pár sérülés sújtotta a keretünket és elvesztettünk néhány mérkőzést, vissza kellett térnünk a helyes útra. Elismerés jár az ellenfélnek, jól játszottak. Az első harmad első 7–8 perce kiegyenlített volt, majd pedig ők vették át az irányítást.
3–1-es hátrányban voltunk, viszont senki nem adta fel, dolgoztunk tovább, majd pedig mi voltunk a jobb csapat a harmadik harmadban. Elismerés jár a játékosaimnak a mai győzelemért” – nyilatkozta Kasper.
Vacláv Novák, a Sportklub vezetőedzője szerint csapata az első két harmadban jól játszott, 3–1-es vezetésre tett szert. „Sajnálom a harmadik harmadot, mert úgy érzem ez a fizikális állapoton elment.
De egy pont kevés egy olyan meccsen, amikor 3–1-re vezetsz. Nem szeretnék a hibákról beszélni, a pozitív dolgokat szeretem kiemelni, a csapat pedig harcolt” – hangsúlyozta Novák.
A Sportklubnak legközelebb december 10-én lesz Erste-ligás mérkőzése, amikor a Dunaújvárosi Acélbikák együttesét fogadja.
## | CsapatCs | MérkőzésM | GyőzelemGy | Győzelem h.u.Gy.h. | Vereség h.u.V.h. | VereségV | Gólk.Gk | PontP |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | FTC-Telekom FTC | 14 | 10 | 2 | 0 | 2 | 73-37 | 34 |
2 | Budapest JAHC BJAHC | 18 | 8 | 2 | 4 | 4 | 71-56 | 32 |
3 | Újpesti TE UTE | 17 | 9 | 2 | 1 | 5 | 55-45 | 32 |
4 | Gyergyói Hoki Klub GYHK | 19 | 8 | 3 | 1 | 7 | 69-59 | 31 |
5 | Brassói Corona Brassó | 18 | 9 | 1 | 0 | 8 | 60-60 | 29 |
6 | DVTK Jegesmedvék DVTK | 17 | 6 | 3 | 2 | 6 | 52-53 | 26 |
7 | Csíkszeredai Sportklub Sportklub | 20 | 6 | 1 | 5 | 8 | 73-86 | 22 |
8 | Debreceni EAC DEAC | 17 | 5 | 2 | 1 | 9 | 47-61 | 20 |
9 | Fehérvár Hockey Akadémia 19 FEHA19 | 18 | 4 | 3 | 2 | 9 | 39-62 | 20 |
10 | Dunaújvárosi Acélbikák DAB | 18 | 4 | 0 | 3 | 11 | 43-63 | 15 |
Győztes gólt szerzett, a mérkőzés legjobbjának választották, teljesítményével pedig a román sportsajtó figyelmét is felkeltette Marius Corbu. Több szaklap szerint a Székelyföld Labdarúgó Akadémia neveltje már megérdemelné a román válogatott meghívóját.
Súlyos vereséget szenvedett hazai pályán a Kolozsvári CFR a Konferencia Liga selejtezőjének harmadik fordulójában. A magyar színeket képviselő Győr és a Debrecen is hátrányból várja a visszavágót.
Kórházba szállítottak több embert, mezőgazdasági munkagépek rongálódtak meg, és ideiglenes védelmi rendeleteket is kibocsátottak azután, hogy szombat délután súlyos konfliktus alakult ki Csatószegen egy elsőbbségadási vita nyomán.
Büntetőfeljelentést tett csütörtökön Majka romániai jogi képviselője a sepsiszentgyörgyi Sic Feszt fesztiválra tervezett koncert lemondását kiváltó fenyegetés ügyében.
Sok román állampolgár még mindig az 1997-es mintára kiállított személyi igazolványt használja, azonban ezt fokozatosan kivonják a forgalomból, amint az új elektronikus és egyszerű személyi igazolványok országszerte elérhetővé válnak.
További híreink: sziklát akart a Dunába robbantani a hadsereg, egyelőre sikertelenül, az illetékes szerint pedig semmiféle korlátozás nem lesz a lakossági áramfogyasztásban.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!