Pontot szerzett Miskolcon a Csíkszeredai Sportklub

Dobos László 2023. november 28., 22:26

Bár a rendes játékidőben egyszer sem volt hátrányban, a ráadásban kapott góllal vereséget szenvedett a Csíkszeredai Sportklub a DVTK Jegesmedvék otthonában, a jégkorong Erste Liga kedd esti mérkőzésén.

A hosszabbítás döntött a pontok sorsáról. Korábbi felvétel Fotó: Pinti Attila

A miskolci jégcsarnokban a gólok sorozatát a vendég Csíkszeredai Sportklub nyitotta meg Jevgenyij Szkacsov révén az első játékrész közepén, de erre hamar válaszoltak a házigazdák, a kiegyensúlyozott játékot hozó első harmad 1–1-es döntetlennel zárult.

A második játékrészben sokkal többet lőtt kapura a székelyföldi együttes, és ez az eredményjelzőn is mgmutatkozott, David Levin és egy újabb Szkacskov góllal a csíkiak kettővel elhúztak, de a második szünetig a miskolciak szépítettek (2–3).

Rosszul kezdődött a harmadik játékrész a Sportklub számára, a DVTK a harmadik harmad elején egyenlített. Több gól nem született a rendes játékidőben, következett a ráadás, amely még két percet sem tartott. A hosszabbítás az összeakadó Sofron és Barrow páros kiállításával kezdődött, majd Ferencz-Csibi veszített korongot, akadályozta meg szabálytalanul a miskolci ziccert. A megítélt büntetőlövést Lövei végezte el, és legyőzte O’Connort.

A ráadásban elért győzelmükért a miskolciak két pontot kapnak, a csíkiak pedig egyet.

Ez volt a két csapat közötti második mérkőzés a 2023–2024-es jégkorong Erste Ligában. Október 19-én a rendes játékidőben 4–3-re nyert a DVTK Jegesmedvéka Vákár Lajos Műjégpályán, most újra 4–3 volt a végeredmény, de ezúttal a ráadásban született meg a miskolci győzelem.

Jégkorong Erste Liga, alapszakasz:

Miskolci DVTK Jegesmedvék–Csíkszeredai Sportklub 4–3, hosszabbítás után (1–1, 1–2, 1–0, 1–0).

Gólszerzők: Tyler Barrow (17. és 44.), Miskolczi Márk (38.) és Lövei Dávid (62.), illetve Jevgenyij Szkacskov (15. és 34.), David Levin (25.).
Kapura lövések: 32–37.
Büntetőpercek: 8–6.
Játékvezetők: Juhász Gábor és Rencz Dániel, illetve Gottlibet Zóra Vivien és Pálkövi Botond György.

DVTK Jegesmedvék: Janis Voris, Praták Dávid (kapusok) – Szirányi Bence, Vojtkó Mátyás, Gianluca Esteves, Lövei Dávid, Makai Miklós (első sor); Travis Verveda, Justin Bean, Valentyin Razumnyak, Egor Razumnyak, Vlagyiszlav Kulesov (második sor); Szalay Boldizsár, Alekszandr Skrabov, Miskolczi Márk, Páterka Bence, Roman Berdnyikov (harmadik sor); Tyler Barrow, Simon Szathmary, Farkas Márton, Pecsét Bálint, Trozsák Ádám. Vezetőedző: Steve Kasper.

Csíkszeredai Sportklub: Matt O'Connor, Ambrus Levente (kapusok) – Ferencz-Csibi Róbert, Karel Kubát, Reisz Áron, Péter Balázs, Részegh Tamás (első sor); Láday Tamás, Troy Rutkowski, Cody Milan, Becze Tihamér, David Levin (második sor); Salló Alpár, Eduard Cășăneanu, Aidan Brown, Jeremy Welsh, Sofron István (harmadik sor); Fodor Csanád, Jevgenyij Szkacskov (negyedik sor). Vezetőedző: Vacláv Novák.

A Sportklubnak legközelebb december 10-én lesz Erste-ligás mérkőzése, amikor a Dunaújvárosi Acélbikák együttesét fogadja.