Vacláv Novák: egy pont kevés egy olyan meccsen, amin 3–1-re vezetsz

Dobos László 2023. november 29., 10:55 utolsó módosítás: 2023. november 29., 10:56

A második játékrészben két góllal vezetett a Csíkszeredai Sportklub kedden este Miskolcon a jégkorong Erste Ligában. A házigazdák azonban döntetlenre mentették a találkozót, és a ráadásban megnyerték az összecsapást.

Kétgólos hátrányból felállt a DVTK Fotó: Nagy Gábor Sándor

A 34. percben Jevgenyij Szkacskov emberelőnyös góljával 3–1-re ellépett a székelyföldi alakulat, Miskolczi Márk azonban hamar szépített. A harmadik harmad elején jött az egyenlítés, és vele a hosszabbítás, amelyben Lövei Dávid a megítélt büntetőt értékesítette, így a Jegesmedvék két pontot tartottak otthon a lehetséges háromból.

A hazaiak vezetőedzője, Steve Kasper szerint nagyon fontos győzelmet arattak. „Mostanában pár sérülés sújtotta a keretünket és elvesztettünk néhány mérkőzést, vissza kellett térnünk a helyes útra. Elismerés jár az ellenfélnek, jól játszottak. Az első harmad első 7–8 perce kiegyenlített volt, majd pedig ők vették át az irányítást.

De az ilyen meccsek azok, amikor egy csapat igazán jó csapattá válik.

3–1-es hátrányban voltunk, viszont senki nem adta fel, dolgoztunk tovább, majd pedig mi voltunk a jobb csapat a harmadik harmadban. Elismerés jár a játékosaimnak a mai győzelemért” – nyilatkozta Kasper.

Vacláv Novák, a Sportklub vezetőedzője szerint csapata az első két harmadban jól játszott, 3–1-es vezetésre tett szert. „Sajnálom a harmadik harmadot, mert úgy érzem ez a fizikális állapoton elment.

Egy hét alatt négy meccset játszottunk, ami kissé nehéz. Sajnáljuk ezt az eredményt, mert a csapat jól dolgozott.

De egy pont kevés egy olyan meccsen, amikor 3–1-re vezetsz. Nem szeretnék a hibákról beszélni, a pozitív dolgokat szeretem kiemelni, a csapat pedig harcolt” – hangsúlyozta Novák.

A Sportklubnak legközelebb december 10-én lesz Erste-ligás mérkőzése, amikor a Dunaújvárosi Acélbikák együttesét fogadja.