„Egy teljesen hektikus, mondhatni idióta meccs volt, ugyanolyan, amilyen Miskolcon volt, és ezt magunknak lehet köszönni, mert alapjában véve nem játszottunk rosszul, de az egyéni hibákkal és a rengeteg kiállítással nem lehet mérkőzést nyerni. Próbáltunk visszajönni, de ennyi kiállítással ezen a szinten nagyon nehéz, és nagy egyéni hibákat vétettünk. Meg kell érteni, hogy nem kell siettetni, türelmesebbnek kell lennünk. Meg kell szüntetnünk a kilengéseket.
Három centerünk, kulcsembereink hiányoznak és a biztonságos korongtartásunk nincs meg emiatt. Dolgozunk tovább, és meg fog jönni ennek az eredménye” – összegzett Szilassy Zoltán, a GYHK vezetőedzője.
Berta Ákos, a DEAC másodedzője szerint a győzelemmel szerzett három pont a következő mérkőzésükre plusz energiát jelent számukra. „Magáról a mérkőzésről elmondható, hogy eléggé szaggatott volt a játék, de le a kalappal a srácok előtt, jól kezelték a mérkőzést.
Kemény meccs volt, és jól játszottak a srácok, úgyhogy dicséret illeti őket” – tette hozzá.
## | CsapatCs | MérkőzésM | GyőzelemGy | Győzelem h.u.Gy.h. | Vereség h.u.V.h. | VereségV | Gólk.Gk | PontP |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | FTC-Telekom FTC | 30 | 16 | 4 | 2 | 8 | 118-83 | 58 |
2 | Budapest JAHC BJAHC | 29 | 16 | 3 | 4 | 6 | 110-81 | 58 |
3 | Brassói Corona Brassó | 30 | 15 | 3 | 1 | 11 | 95-84 | 52 |
4 | Csíkszeredai Sportklub Sportklub | 30 | 15 | 1 | 5 | 9 | 117-102 | 49 |
5 | Újpesti TE UTE | 30 | 14 | 3 | 1 | 12 | 89-85 | 49 |
6 | Gyergyói Hoki Klub GYHK | 30 | 13 | 3 | 3 | 11 | 106-103 | 48 |
7 | DVTK Jegesmedvék DVTK | 30 | 9 | 5 | 3 | 13 | 84-104 | 40 |
8 | Debreceni EAC DEAC | 30 | 10 | 3 | 2 | 15 | 92-105 | 38 |
9 | Dunaújvárosi Acélbikák DAB | 32 | 8 | 0 | 5 | 19 | 81-109 | 29 |
10 | Fehérvár Hockey Akadémia 19 FEHA19 | 29 | 4 | 5 | 4 | 16 | 57-93 | 26 |

Újabb külföldi kihívás vár Gabriel Debeljuhra. A Sepsi OSK korábbi horvát támadója a litván bajnok Kauno Žalgiris együtteséhez szerződött, amely jelenleg a Bajnokok Ligája selejtezőjében is érdekelt.
Pontosztozkodással zárult az újoncok csatája a labdarúgó Szuperliga alapszakaszának 3. fordulójában. A Sepsi OSK gyorsan válaszolt a Corvinul vezető góljára, ahol a két csapatnak a hőséggel is meg kellett küzdenie.
Előzetes letartóztatásba került egy 17 éves lány, miután a gyanú szerint egy rendőrt ütött fejbe egy fabottal egy háromszéki intézkedés során. A rendőr 7–9 nap alatt gyógyuló sérüléseket szenvedett.
Romániában az elmúlt hetekben heves esőzések voltak, az ország mégsem mentesül a Duna alacsony vízállása miatti problémáktól, hiszen már a cernavodai atomerőmű működése is veszélybe került.
Donald Trump amerikai elnök egyelőre elhalasztja az Irán elleni újabb katonai csapást, amennyiben rövid időn belül sikerül megállapodást kötni.
Százszázalékos kamatra adott kölcsönt a letartóztatott uzsorás. Akár 40 fok is várható vasárnap a nyugati országrészben.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!