GYHK: nem elég ötöt lőni, ha nyolcat kap a csapat

Gergely Imre 2024. január 11., 22:02 utolsó módosítás: 2024. január 11., 22:05

Megint sokgólos mérkőzést játszott a Gyergyói Hoki Klub a jégkorong Erste Ligában és a szurkolóinak megint nem volt oka az örömre. A védelmi hibák sorozatát kihasználva a DEAC elvitte a pontokat Gyergyószentmiklósról.

Fotó: Szász Adorján

A negyedik percben már 2–0-ra vezetett a Debrecen, gyakorlatilag kétgólos hátrányban kezdte a meccset a GYHK. Sárpátki és Orbán szép akciójából előbbi szépített, de az egyenlítés nem jött össze, sőt a vendégek újra kétgólos előnybe kerültek a harmad közepén. Fejes gólja is csak kis időre adott örömet a piros-fehéreknek, ugyanis Bucskin találatával 2–4 lett az első harmad végére. A vendégek csatára már húsz perc alatt mesterhármast ért el. Gyakorlatilag a DEAC minden lehetőséget kihasznált, amit a gyergyói védelem nekik felkínált.

A második harmadban egyenlő létszámnál ugyan a gyergyói csapat volt a jobb, de Hetényi hozta a szokásos formáját. Bodó viszont a GYHK első emberelőnyében 3–4-re hozta fel a hazaiakat. Ezt követően közel két percig kettős emberhátrányba került a hazai gárda, amit sikerült is kivédekezni. A játékrész utolsó percében kapott újabb büntetést azonban már nem, Jelisejenka 9 másodperccel a szünet előtt 3–5-re módosította az állást, így a harmadik húsz percet megint kétgólos hátrányban kezdte a házigazda.

Orbán egy kipattanót értékesítve még egyszer közelebb hozta a reményt, de 4–5 után nem 5–5 hanem 5–6 lett. Három perccel a vége előtt Szilassy Zoltán lehozta a kapusát és Novotny lényegében eldöntötte a meccset. Szigeti gólja csak kozmetikázott az eredményen. A mérkőzés egy újabb üres kapus találattal 5–8-cal zárult.

A közönség nyilván elégedetlen volt a látottakkal, ezt sokan ki is nyilvánították. Egyre mélyebb gödörben van az Erste Liga címvédője. A hangulaton pénteken van esély javítani, a Ferencváros lesz a GYHK vendége.

Jégkorong Erste Liga, alapszakasz:

Gyergyói Hoki Klub–Debreceni EAC 5–8 (2–4, 1–1, 2–3).

Gólszerzők: Sárpátki Tamás (5.), Fejes Nándor (15.) Chris Bodó (30.), Brance Orbán (47.), Szigeti Ákos (58.) illetve Mihail Bucskin (3., 4. 19.), Anton Jelisejenka (10., 40.), Anton Vaszilev (57.), Dominik Novotny (58., 59.).