Nem maradt száz százalékos az UTE, de továbbra is veretlen

Gergely Imre 2023. október 19., 21:19 utolsó módosítás: 2023. október 20., 08:09

Remek színvonalú meccset vívott a Gyergyói Hoki Klub és az Újpest a jégkorong Erste Liga csütörtöki játéknapján. A rendes játékidő nem hozott döntést, a rávezetéseket az UTE lőtte jobban.

Az Újpest Gyergyószentmiklóson is győzött, hatodik sikerét aratta az idényben Fotó: Szász Adorján/GYHK

Olyan meccs volt, amilyen illik ahhoz, amikor az Erste Liga címvédője a listavezetővel csap össze.

Nagy sebességgel zajlott a játék, hol az egyik, hol a másik kapu előtt alakultak ki a gólhelyzetek, Rinne és Rajna is folyamatosan résen kellett legyen.

De míg az Újpest kapujába semmi nem ment be az első harmadban, addig a túloldalon a kék vonalon egyedül ólálkodó Coatta-ról megfeledkeztek a gyergyói védők, és a vendégek legjobb csatára ki is használta a szólóját.

Fotó: Szász Adorján/GYHK

A második harmadból két perc sem telt el, amikor egy remekül kipasszolt akcióból Bodó kiegyenlített. A játékrész ezután Rajna bravúrjairól szólt, a piros-fehérek sorozatban lőttek, de az UTE hálóőre mindenhová odaért.

Amikor pedig ő sem, akkor a kapuvas segítette ki a vendégeket.

A játék képével teljesen ellentétes volt az eredményjelző állása 40 perc után, a szünet előtt kontrából Tiala ismét a lilákat hozta előnybe. Ment előre a GYHK az egyenlítő gólért és ez Bodó remek találatával össze is jött a harmadik harmad közepén. A hátralévő időben is inkább a gyergyóiaknak volt több esélye a meccs eldöntésére, de Rajnát többször már nem tudták megverni a hazaiak.

Így hosszabbításba torkollott az összecsapás, majd pedig büntetők következtek. Az első 5 próbálkozás során Szigeti és Császár, a túloldalon pedig Kovács Alex és Kiss Patrik volt eredményes, a folytatásban pedig szintén Kiss járt túl Rinne eszén. Így az UTE győzött viszont már nem száz százalékos.

Jégkorong Erste Liga alapszakasz
Gyergyói Hoki Klub–UTE 2–3 büntetők után (0–1, 1–1, 1–0)
Gólszerzők: Chris Bodó (22. és 52. perc) illetve Sam Coatta (14.), Taavi Tiala (39.) és Kiss Patrik (65. győztes büntető).

A gyergyói meccsel egyidőben zajlott a Brassói Corona–BJAHC meccs is. A házigazda diktálta az iramot, ám a vendégek kétszer is egyenlítettek (2–0 és 3–2 után), végül 4–3-as állásnál a Corona üres kapus góllal győzött 5–3-ra.

Brassói Corona–BJAHC 5–3 (2–2, 1–0, 2–1),
gólszerzők Valchar (7., 59.), Gajdó (14.), Zagidullin (22.), VanWormer (57.), illetve Szabó (16.), Culigin (20.), Mozer (49.).