Magabiztosan nyert a Sportklub, egy győzelemre az elődöntő

Dobos László 2022. március 08., 21:51 utolsó módosítás: 2022. március 09., 08:57

Megnyerte kedd esti idegenbeli mérkőzését a Csíkszeredai Sportklub a jégkorong Erste Liga negyeddöntőjében. Rico Rossi és Hozó Levente edzők tanítványai 5–2-re győztek a MAC otthonában és már csak egy győzelem választja el őket az elődöntőbe jutástól.

Az aranysisakos Szkacskov ismét eredményes volt Fotó: Mudra László

Népes nézőtábor előtt lépett jégre kedden este a budapesti Tüskecsarnokban a MAC és a Sportklub, a nézők között szép számmal voltak vendégszurkolók, akik egy székelyzászlós molinót is kifeszítettek az egyik szektor aljára.

Az első harmad elején mindkét csapat kivédekezett egy-egy emberhátrányt, majd a 9. percben vezetést szerzett a csíki alakulat: Kubát középről szép gólt lőtt a jobb alsóba (0–1). A folytatásban a vendégeknek volt több gólhelyzetük, de Adorján Attilának, a Sportklub kapusának is akadt dolga bőven.

Fotó: Mudra László

MAC-gólhelyzettel kezdődött a második játékrész, Kirils Galoha, az újbudaiak lett idegenlégiósa azonban kihagyta a ziccert. A 24. percben a csíki Reisz Áron tört kapura, de a szólót csak szabálytalanság árán tudták megállítani, a megítélt büntetőlövést pedig Patrick O'Connor higgadtan értékesítette (0–2). A következő támadásból szépített a házigazda MAC, Schlekmann takarásból, csuklóból leadott lövése a csíki kapuban kötött ki (1–2).

A szépítő gól után nagy nyomást helyezett a Sportklub a házigazdákra, és ez az eredményjelzőn is megmutatkozott. A 26. percben egy villámgyors csíki támadás végén Rokaly Szilárd lőtt gyönyörű gólt (1–3), majd a mérkőzés felénél Karel Kubat használta ki Szkacskov szépségdíjas passzát (1–4).

Kemény hokit játszottak a csapatok a harmadik játékrészben, gólt pedig mindkét csapat csak egyet-egyet tudott ütni. A 47. percben Schlekmann közelről a kipattanót beütötte a vendégek kapujába (2–4), de egy percre rá egy gyönyörű Stach–Szkacskov kombináció végén, sakk-matt helyzetben az aranysisakos orosz gólfelelős a hálóba lőtte a korongot, egyben beállítva a 2–5-ös végeredményt. Ezt követően egy Láday–Dóczi bunyót láthatott a közönség, majd mindkét játékos már mehetett is zuhanyozni.

Csütörtökön este fél 7-tól a csíkszeredai Vákár Lajos Műjégpályán találkoznak a felek, és egy újabb győzelemmel a székelyföldi kék-fehérek lezárhatják a párharcot.

Jégkorong Erste Liga, negyeddöntő, 4. mérkőzés:
MAC HKB Újbuda–Csíkszeredai Sportklub 2–5 (0–1, 1–3, 1–1).
Gólszerzők: Schlekmann Márk (25. és 47.), illetve Karel Kubat (9. és 29.), Patrick O'Connor (24.), Rokaly Szilárd (26.) és Jevgenyij Szkacskov (48.).
Kapura lövések: 28–49.
Büntetőpercek: 31–27 (ebből Dóczi Zsombornak, illetve Láday Tamásnak 5+20 perc fegyelmi).
Játékvezetők: Korbuly Gergely és Németh Márton, illetve Vincze Péter Tamás és Vincze Dániel Balázs.

Ebben a párharcban az első két csíkszeredai mérkőzést a Sportklub nyerte 4–1-re és 5–4-re, az első budapestit pedig a MAC 5–2-re.
Az egyik csapat negyedik sikeréig tartó sorozatban Sportklub összesítésben 3:1-re vezet.

A Sportklub további meccsnapjai a negyeddöntőben: március 10., illetve (ha szükséges) március 12. és március 14..