Dadogott a Sportklub védelme, szépített is a MAC

Dobos László 2022. március 07., 21:37 utolsó módosítás: 2022. március 07., 23:00

Két harmadon át jól működött, a harmadik játékrészben azonban többször hibázott a csíkiak védelme, a Sportklub pedig vereséget szenvedett hétfőn este a MAC otthonában. A jégkorong Erste Liga negyeddöntőjében a székelyföldiek összesítésben 2:1-re vezetnek.

A vezetést még megszerezték a székelyföldiek Fotó: Vörös Dávid

A hivatalos statisztika szerint 761 néző követte a helyszínen a MSC–Sportklub találkozót, a Tüskecsarnokba kilátogatók nagy része a vendéget biztatta. Kiegyenlített első harmadot játszott a két együttes, a kapura lövések aránya az első húsz percben 13:13 volt.

A gólok sorozatát a vendégek nyitották meg a 6. percben Rokaly Norbert révén (0–1), de egy percre rá, emberelőnyben Keegan Dansereau kiegyenlített (1–1).

A második játékrészben is szinte egyformán forogtak veszélyben a kapuk, ezúttal 14:15 volt a kapuralövési arány. Galoha találatával a második játékrész elején átvette a vezetést a MAC (2–1), de a székelyföldiek a második szünet előtt Részegh Tamás góljával egyenlítettek (2–2).

Fotó: Vörös Dávid

A harmadik harmad is kiegyenlített volt a kapuralövések szempontjából, azonban a játékrész közepén Djumic emberhátrányban lőtt góljával újra átvette a vezetést a MAC (3–2), majd Dansereau újabb két gyors góljával az 55. percben már 5–2-re vezettek a házigazdák. Az utolsó percekben már nem történt fontosabb esemény, ez maradt a végeredmény.

Az első két csíkszeredai mérkőzést a Sportklub nyerte 4–1-re és 5–4-re, így összesítésben a csíkiak 2:1-re vezetnek az egyik csapat negyedik sikeréig tartó párharcban.

A két csapat kedden újra megmérkőzik, ennek a találkozónak is a budapesti Tüskecsarnok ad otthont. A Sportklub további meccsnapjai a negyeddöntőben: március 10., (ha szükséges) március 12. és március 14.

Jégkorong Erste Liga, negyeddöntő, 4. mérkőzés:

MAC HKB Újbuda–Csíkszeredai Sportklub 5–2 (1–1, 1–1, 3–0).
Gólszerzők: Keegan Dansereau (7., 54. és 55.), Kirils Galoha (24.) és Mirko Djumic (50.), illetve Rokaly Norbert (6.) és Részegh Tamás (38.).
Kapura lövések: 40–39.
Büntetőpercek: 6–10.
Játékvezetők: Kincses Gergely és Varjú Árpád, illetve Pálkövi Botond György és Mizsák Péter.