Ha nem is könnyedén, diadallal indította a rájátszást a Sportklub

Dobos László 2022. március 03., 21:31

Megnyerte első negyeddöntős mérkőzését a jégkorong Erste Ligában az alapszakasz-győztes Csíkszeredai Sportklub. A székelyföldi kék-fehérek győztek a MAC ellen, de a meccs egyáltalán nem volt sétagalopp.

Fotó: Veres Nándor

A járványügyi szabályok miatt nem lehetett telt ház csütörtökön este a Vákár Lajos Műjégpályán, de így is kiváló hangulatot teremtett a B-közép, illetve a Lokálpatrióták szurkolói csoport.

Ünnepi pillanatok előzték még a jégkorong Erste Liga negyeddöntőjének rajtját, az első korongbedobás előtt a csíkszeredai klubnak átadtak két díjat: Jevgenyij Szkacskov az alapszakasz legponterősebb játékosának járó serleget vehette át, a Sportklub pedig az alapszakasz-győztesnek járó Bíró László-díjat.

Jó iramú hokit hozott a mérkőzés, az első játékrészben többet lőtt kapura a vendég MAC, de gólt a házigazdák szereztek a 16. percben, amikor a bal oldalon felfutó David Stach védhetetlenül helyezte  a felső kapuvas alá (1–0).

A második harmadban többet támadott a székelyföldi alakulat, ekkor viszont találatot a vendégek ütöttek, a 40. percben, emberelőnyben, Schlekmann Márk közelről kilőtte a felső sarkat (1–1).

Góllal kezdte a harmadik játékrészt a Sportklub, Becze Tihamér találatával a 44. percben újra átvették a vezetést (2–1). A csíki csatár nagyon erős lövése átcsorgott a gólvonalon.

Az 53. percben már kettővel vezetett a csíki alakult, egy szép többpasszos akció végén Péter Balázs győzte le a jó formában védő Bálizs Bencét, a MAC kapusát (3–1).

Bő két perccel a vége előtt időt kért a MAC, majd a szépítés, illetve egyenlítés reményében kapusa helyett is mezőnyjátékost küldött a jégre. A taktika nem vált be, a hazai csapat korongot szerzett, Milam Jameson pedig belőtte az üres kapuba (4–1).

A Sportklub megnyerte a négy nyert mérkőzésig tartó párharc első felvonását, de a vendég MAC nagyon jó benyomást keltett, dicsérendő, hogy a hokival foglalkoztak, végig egyenlő ellenfelei voltak a Sportklubnak.

A folytatás pénteken 18.30 órától folytatódik, ennek a találkozónak is a Vákár Lajos Műjégpálya lesz a házigazdája.

Jégkorong Erste Liga, negyeddöntő, 1. mérkőzés:

Csíkszeredai Sportklub–MAC HKB Újbuda 4–1 (1–0, 0–1, 3–0).
Gólszerzők: David Stach (16.), Becze Tihamér (44.), Péter Balázs (53.) és Milam Jameson (60.), illetve Schlekmann Márk (40.).
Kapura lövések: 43–30.
Büntetőpercek: 8–12.
Játékvezetők: Gergely Lehel és Sikó Szilárd Levente, illetve Bandi Csaba és Crișan Hunor Flavius.

A Sportklub további meccsnapjai a negyeddöntőjében: március 7., március 8., illetve (ha szükséges) március 10., március 12. és március 14.

1–0-ra vezet összesítésben a Sportklub a négy nyert győzelemig tartó párharcban •  Fotó: Veres Nándor
1–0-ra vezet összesítésben a Sportklub a négy nyert győzelemig tartó párharcban Fotó: Veres Nándor
•  Fotó: Veres Nándor