Felállt a kétgólos hátrányból, érvényesítette pályaelőnyét a csíkszeredai hokicsapat

Dobos László 2022. március 04., 21:26 utolsó módosítás: 2022. március 04., 21:28

Megnyerte második hazai mérkőzését is a jégkorong Erste Liga negyeddöntőjében a Csíkszeredai Sportklub. Az alapszakaszgyőztes és címvédő székelyföldi gárda pénteken este hazai pályán 5–4-re győzte le az újbudaiakat.

Fotó: Veres Nándor

Újabb jó színvonalú mérkőzést játszott a Csíkszeredai Sportklub és a MAC a Vákár Lajos Műjégpályán, a két csapat a hokira összpontosított és lendületes, gólokban gazdag, látványos mérkőzéssel örvendeztette meg a nézőket.

Jobban kezdte a meccset a házigazda Sportklub, és az első emberelőnyét kihasználva, Részegh Tamás találatával a 13. percben 1–0-ra vezetett. Ezt követően többet támadott a MAC, és a következő percben Kreisz Brunó betalált Adorján Attila kapus hálójába (1–1).

A második játékrészt ott folytatta a MAC, ahol szünet előtt abbahagyta, négy perc alatt kétgólos előnyre tett szert:

Kevin Dansereau és Garát Zsombor jól eltalálta lövéseivel 3–1-es előnye volt a MAC-nak. A folytatásban a csíkiak percei következtek, két gyönyörű, védhetetlen góllal egyenlítettek a kék-fehérek: előbb az aranysisakos Szkacskov emberelőnyben lőtte a korongot a felső kapuvas alá (2–3), majd Kuljas bombalövésénél volt tehetetlen Bálizs Bence, a MAC kapusa (3–3).

A harmadik játékrészt szinte teljes egészében a Sportklub uralta, és ez az eredményjelzőn is érvényesült.

A 46. percben Becze Tihamér egy kipattanó korongot ütött éles szögből védhetetlenül a hálóba (4–3), majd az 52. percben Péter Balázs egy kapu mögül elé passzolt korongra vágott rá elsőre és lőtte a kapuba (5–3). Három perccel a vége előtt szerencsés góllal szépített a MAC, a korong az egyik hazai védőről pattant be a kapuba (5–4). Az utolsó percre a MAC szakvezetése kapusa helyett is mezőnyjátékost küldött a jégre, de az egyenlítés nem sikerült.

Második hazai győzelmével a Sportklub összesítésben 2:0-ra vezet a négy nyert mérkőzésig tartó párharcban. A két csapat hétfőn és kedden (március 7-8.) Budapesten, a MAC otthonában lép majd jégre. A Sportklub további meccsnapjai a negyeddöntőjében: (ha szükséges) március 10., március 12. és március 14.

Jégkorong Erste Liga, negyeddöntő, 2. mérkőzés:
Csíkszeredai Sportklub–MAC HKB Újbuda 5–4 (1–1, 2–2, 2–1).
Gólszerzők: Részegh Tamás (13.), Jevgenyij Szkacskov (25.), Gyenisz Kuljas (36.), Becze Tihamér (46.) és Péter Balázs (52.), illetve Kreisz Brunó (14.), Keegan Dansereau (22.), Garát Péter Zsombor (24.) és Schlekmann Márk (57.).
Kapura lövések: 47–22.
Büntetőpercek: 8–14.
Játékvezetők: Gergely Lehel és Sikó Szilárd Levente, illetve Bandi Csaba és Crișan Hunor Flavius.