Hozta a kötelezőt a GYHK

Gergely Imre 2021. október 01., 22:13

A játék képe szerint nagy fölénnyel, az értékesített helyzetek alapján viszont szorosabb különbséggel nyert a Gyergyói Hoki Klub Dunaújvárosban a jégkorong Erste Liga alapszakaszában. A lényeg, hogy a piros-fehérek megszerezték a három pontot.

Nyolc gólból öt a hazai ketrecben kötött ki Fotó: Dunaújvárosi Acélbikák

A GYHK már az első pillanattól nagy iramot diktált, Bodó pedig már a 30. másodpercben megszerezte a vezetést remek cselekkel átszlalomozva az Acélbikák játékosai között. Az első emberelőnyt is kihasználta a Szilassy–Góga edzőpáros legénysége, Silló hatalmas bombát küldött Kovács Dávid ketrecébe. A 12. percben lett 3–0, amikor Bodó és Sylvestre vezetett gyors támadást és utóbbi volt eredményes.

A gyergyói kapuban – Erste Liga meccsen – most először védett a fiatal Demeter Arnold, aki magabiztosan hárította a feléje tartó kísérleteket. Úgy tűnt, megint kiütéses lesz a különbség.

Fotó: Dunaújvárosi Acélbikák

A második harmad viszont hazai góllal indult, Dutkin szólója akadt be. A találat láthatóan erőt adott az Acélbikáknak. Hősiesen védekeztek, és 11 percen át meg is úszták újabb kapott gól nélkül, amikor azonban Vincze Péter belőtte a negyedik gyergyói találatot.

A hazai egymás elleni mérkőzésen a második harmad hozott gólzáport, ezúttal ez maradt az egyetlen találata a piros-fehéreknek ebben a játékrészben, sőt, a szünet előtt kevéssel emberelőnyben ismét betaláltak a dunaújvárosiak. Pozsár volt a gólszerző.

A záró játékrészben sem változott a játék képe, Fejes gyorsan visszaállította a háromgólos különbséget, és továbbra is egykapuzás zajlott. A hazai kapus azonban remekelt és a szerencsével is jó viszonyban volt, így sorra maradtak ki a gyergyói helyzetek.

Az 52. percben Bobcek emberelőnyben lőtt gólt volt csapatának, és 5–3 lett az eredmény, de igazából nem volt oka idegeskedésre a GYHK szurkolóinak, meglett a 3 pont.

Demeter Arnold tehát győztes meccsel indított, megmutatta, hogy számíthat rá a csapat. A GYHK legközelebb vasárnap Győrben lép pályára.

Jégkorong Erste Liga, alapszakasz:
Dunaújvárosi Acélbikák–Gyergyói Hoki Klub 3–5 (0–3, 2–1, 1–1)
Gólszerzők: Dimitrij Dutkin (21.), Pozsár Márk (40.), Igor Bobcek (52.), illetve Chris Bodó (1.), Silló Arnold (7.), Sébastien Sylvestre (12.), Vincze Péter (32.), Fejes Nándor (41.)
Kapuralövések: 25–54
Kiállításpercek: 14–8