Győzelemmel mutatkozott be az új edző, ismét vezeti az Erste Ligát a Sportklub

Dobos László 2021. november 19., 21:21

Hozta a kötelező hazai győzelmet a Csíkszeredai Sportklub a jégkorong Erste Liga péntek esti mérkőzésén a győriek ellen. A játék képe alapján a csíkiak uralták a meccset, a kapura lövési arány 50:24 volt javukra, az eredmény azonban csupán 3–2. A Sportklub új edzője nyertes meccsen debütált.

A mérkőzés nagy része a Győr védekező harmadában zajlott, a nyugat-dunántúli együttes azonban szoros eredményt ért el Csíkszeredában Fotó: Veres Nándor

Két újdonságot tartogatott a péntek esti csíkszeredai mérkőzés: a járványügyi szabályok miatt üres lelátók előtt megrendezett találkozón mutatkozott be

a Sportklub új vezetőedzője, a kanadai-olasz Rico Rossi, és visszatért 12 fordulós eltiltása után, újra játszott a kék-fehéreknél a hátvéd Papp Szabolcs.

Hazai szempontból rosszul kezdődött az összecsapás, a vendégek a 2. percben megszerezték a vezetést: egy csíki kapu elé magasan beívelt korong bepattant Adorján Attila hálójába (0–1). A folytatásban szinte végig a hazai csapat támadott, és ez meg is látszott az eredményjelzőn: a 11. percben Fodor emberelőnyben kiegyenlített (1–1), majd a játékrész végén Becze közelről vezetéshez juttatta csapatát (2–1).

A második játékrészben szinte végig a Sportklub támadott, de a sok gólhelyzetből csak egyet sikerült belőni, Sofron villanásával 3–1-re vezettet a székelyföldi alakulat, azonban a kihagyott gólhelyzetek megbosszulták magukat, a második szünet előtt az egyik ritka győri támadás végén Schmál szépített (3–2).

Fotó: Veres Nándor

Az utolsó játékrészben is többet támadott a hazai együttes, a játékvezetői lapra azonban az utolsó húsz percben sem gól, sem kiállítást nem került fel, csupán az, hogy az 52. percben a csíkiak, az 59-ikben pedig a vendégek szakvezetése idő kért.

Mivel a korábbi éllovas Újpest meglepetésre kikapott a DVTK otthonában, ismét a Sportklub vezeti az Erste Ligát.

Jégkorong Erste Liga, alapszakasz:
Csíkszeredai Sportklub–UNI Győr ETO HC 3–2 (2–1, 1–1, 0–0)
Gólszerzők: Fodor Csanád (11.), Becze Tihamér (17.) és Sofron István (25.), illetve Páterka Bence (2.) és Schmál Kristóf (39.).
Kapura lövések: 50–24.
Büntetőpercek: 2–6.
Brassói Corona–MAC HKB Újbuda 4–1 (0–0, 2–0, 2–1),
DAB–Titánok 9–1 (5–0, 2–1, 2–0)

A Sportklub következő Erste-ligás mérkőzése is a Vákár Lajos Műjégpályán lesz, a csíkiak vasárnap este fél 7-től a MAC HKB Újbuda csapatát fogadják.