Erdélybe jön a Fradi hokicsapata – kevés szurkoló láthatja élőben

Dobos László , Gergely Imre 2022. január 14., 10:47 utolsó módosítás: 2022. január 14., 10:48

Pénteken Csíkszeredában, szombaton Gyergyószentmiklóson, hétfőn pedig Brassóban vendégszerepel a Ferencváros jégkorongcsapata az Erste Ligában. Mindhárom erdélyi településen a koronavírusos fertőzöttségi ráta magas, így csak a lelátók 30%-át foglalhatják el a nézők.

Legutóbb a Fradi Csíkszeredában 5–0-ra kapott ki, míg Gyergyószentmiklóson 4–1-re maradt alul Fotó: Veres Nándor

Ha Erdélybe érkezik a Ferencváros, bármelyik sportágban fokozott az érdeklődés a zöld-fehérek szereplése iránt. Ez alól a jégkorong sem kivétel: Csíkszeredában és a Gyergyószentmiklóson is telt ház szokott lenni a Fradi elleni rangadókon.

Sajnos, jelenleg a járványügyi szabályok miatt egyik helyszínen sem lehet telt ház, a nézők csak a lelátók 30%-át foglalhatják el.

Hodos László, a Csíkszeredai Sportklub elnöke elmondta, hogy a csütörtök délutáni állapotok szerint a Sportklub mindhárom ellenfele, a Ferencváros, a Titánok és a Jegesmedvék csapata is elutazik Erdélybe, egyik sem jelentette be, hogy nem tudna eljönni.

„A koronavírusos-szabályok miatt csak 30%-os telítettségű lehet a Vákár Lajos Műjégpálya nézőtere, így – sajnos – csak a bérlettel rendelkező nézőinket tudjuk beengedni. A csapat komolyan készült, mindhárom találkozón győzni szeretnénk” – nyilatkozta Hodos.

Nem lehet telt ház az erdélyi hokimérkőzéseken. Előnyt élveznek a bérletesek Fotó: Gecse Noémi

Hokicsemegék Gyergyószentmiklóson

Szilassy Zoltán, a Gyergyói HK vezetőedzője szerint keményen dolgozva készültek a következő három hazai mérkőzésükre, és most már a meccsritmus szempontjából is jól állnak, nagyon jól segítette őket ebben az Ágyúsok elleni összecsapás.

„Ott jól játszottunk, a helyzetek kihasználásán van még mit javítani, és azon, hogy ne kapjunk buta kiállításokat, amilyenekből többet is összeszedtünk. Első ellenfelünk most a Miskolc lesz, amely sokat fejlődött az utóbbi időben és keretük is erősödött légiósok érkezésével.

Úgy gondolom, igazi hokicsemege lesz ez a mérkőzés, ahol 3 pontot várunk.

Ahogy máskor sem, úgy most sem beszélnék az azt követő két találkozóról, de az biztos, hogy a Fradival és a Titánokkal is jó mérkőzések lesznek, ahol szintén igyekszünk pontokat szerezni” – nyilatkozta Szilassy. A gyergyószentmiklósi mérkőzésekre a járványhelyzet súlyosbodása miatt a lelátók kapacitásának 30 százalékáig engedhetnek be nézőket.

Az alapszakasz február 19-ig tart, mindegyik csapat négyszer játszik egymással. Idén sem lesz középszakasz, a legjobb hat együttes egyből a rájátszásba kerül, míg a 7–10. helyezettek playoff kvalifikációs párharcot játszanak három nyert meccsig. Ezt követően minden párharc az egyik csapat negyedik sikeréig tart. A negyeddöntőre az alapszakasz első helyezettje választ magának ellenfelet az "alsó négyesből", a második és harmadik helyezettje úgyszintén.