Corona–GYHK: ekkora tempónál nincs sok hely és idő

Gergely Imre 2023. december 11., 11:12 utolsó módosítás: 2023. december 11., 11:18

Hatalmas iramú, a végtelenig kiélezett mérkőzést játszott vasárnap Brassóban a Corona és a Gyergyói Hoki Klub a jégkorong Erste Ligában. A gyergyóiak edzője a második harmaddal volt elégedetlen, a brassói az eredménnyel.

A GYHK kapusa, Rinne nagyszerű napot fogott ki Fotó: Brassói Corona

A találkozó bármelyik oldalra eldőlhetett volna, a piros-fehérek lőttek eggyel több gólt.

„Nagyon jó hokimeccs volt, két jó csapat között. A tempó, az iram nagyon magas volt végig. Nem tetszett viszont második harmad a sok lefordulás miatt. Oda-vissza rohantak a csapatok.

Kívülről, a szurkolók számára elég jó meccs lehetett, de a második harmad edzői szemmel borzalmas volt.

Az utolsó harmad pedig rendben volt, mert miután az első másodpercekben gólt szereztünk, mi tudtunk irányítani. Jól tartottuk a korongot, és védekezésben is nagyon keményen dolgoztunk, sok blokkolással segítettük a kapust. És Rasmus is sok-sok védést adott nekünk.

Olyan volt ez a meccs is, amilyenek a tavalyi rájátszásban az elődöntőben voltak. Természetesen örülünk a három pontnak”

– összegezte a meccset Szilassy Zoltán, a GYHK vezetőedzője.

„Nem ez az eredmény, amit szerettünk volna. Úgy gondolom, hogy a GYHK jobb volt az első harmadban, mint mi. Nem sokkal, de nekik voltak jobb lehetőségeik. Aztán a második harmadban volt négy-öt nagy gólhelyzetünk, párszor a kapuvasat is eltaláltuk.

Ott eldönthettük volna a meccset, de ezért Rasmus Rinne az egyik legjobb kapus a ligában.

És mindenki tudja, mi történt a győztes gólnál... De ha nyerni akarsz egynél több gólt kell tudnod lőni. A tempó nagyon gyors volt, fenomenális. És amikor a srácok ilyen sebességgel mozognak, és próbálják kezelni a korongot, és figyelniük kell a nagydarab ellenfelekre, akik megpróbálják leütközni őket, akkor nincs sok idő és hely odakint. Gyors döntéseket kell tudnod hozni, és ugyanolyan gyorsan végrehajtani. És sajnos ők eggyel többet lőttek, mint mi.

A GYHK nem véletlenül bajnok. És amíg le nem taszítod őket a dobogó tetejéről, addig ők maradnak a bajnokok”

– nyilatkozta Dave MacQueen, a Corona edzője a mérkőzés után.