Nagyszerű meccsen nagyon fontos gyergyói győzelem Brassóban

Gergely Imre 2023. december 10., 20:03 utolsó módosítás: 2023. december 10., 20:04

Megtalálta igazi önmagát az Erste Liga címvédője. A Gyergyói Hoki Klub Brassóban nyert egy egyszerre az Erste Ligában, a romániai bajnokságban és a Románia Kupában is jegyzett mérkőzésen vasárnap este.

Nagyon fontos meccsen győzött a GYHK Fotó: Brassói Corona

Olyan volt az első harmad (és aztán az egész meccs) amire egy ínyenc hokikedvelő elismerően csettint. Hatalmas iram, nagy helyzetek mindkét kapunál, és remek védések a kapusok részéről. Épp csak a gól hiányzott. A második játékrész ugyanilyen volt, valamivel több brassói lehetőséggel.

Egy ilyenből Blackwater szerezte meg a vezetést egy lecsorgó korongot a kapuba vágva. Aztán a harmad utolsó percében Valchar adta el a korongot a saját ketrece mellett, Sylvestre köszönte szépen és két csel után nagyszerű góllal egyenlített.

Fotó: Brassói Corona

Nem telt el egy perc a záró játékrészből, amikor megint ajándékot kapott a GYHK.

Az egyik brassói bekk tálalt Bodó elé és máris 1–2 állt az eredményjelzőn. Maradt a hatalmas iram, kemény küzdelem zajlott, láthatóan mindkét csapat beleadta minden energiáját.

A vendégek lőttek még egyet – kívülről legalábbis úgy tűnt, bent járt a korong a brassói kapuban – de a játék ment tovább.

Végül leperegtek az utolsó másodpercek is és a Gyergyói Hoki Klub szurkolói ünnepelhettek. Rég játszott ilyen jól a csapatuk, nagyon fontos meccset nyertek a piros-fehérek.

A Románia Kupa csoportköre ezzel le is zárult az Erste Liga csapatai számára. Az elődöntőbe a GYHK és a Corona jut. A Sportklub kiesett.

Jégkorong Erste Liga, romániai bajnokság, Románia Kupa
Brassói Corona–Gyergyói Hoki Klub 1–2 (0–0, 1–1 ,0–1).
Gólszerzők: Judd Blackwater (34. perc) illetve Sébastien Sylvestre (40.), Bodó (41.).