Hirdetés

A Gyergyói HK hazai pályán, a Sportklub idegenben meccsel a Coronával

Fel kell venni a kesztyűt. Dupla szorzójú meccseken lépnek jégre a székelyföldi hokicsapatok, a Gyergyói HK és a Csíkszeredai Sportklub is legyőzné a brassói gárdát
Fotó: Gecse Noémi

2022. január 21., 10:24

Két erdélyi rangadóval folytatódik hétvégén a jégkorong Erste Liga alapszakasza. A péntek esti Gyergyói HK–Brassói Corona, illetve vasárnapi Brassói Corona–Csíkszeredai Sportklub összecsapások az Erste Liga mellett a román bajnokságba is beszámítanak.

2022. január 21., 10:24

Kétszer játszott ebben a szezonban egymás ellen a Gyergyói HK és a Brassói Corona, s mindkét brassói találkozó vendégsikerrel zárult, a székelyföldiek októberben 5–4-re, novemberben pedig – hosszabbítás után – 7–6-ra győztek. A két csapat először találkozik ebben a szezonban a piros-fehérek otthonában.

„Kilenc mérkőzésünk van hátra az Erste Liga alapszakaszából, és ebből hat a legerősebb csapatok ellen. Kiváló lehetőség arra, hogy felkészüljünk a rájátszásra, hiszen ezek már éles, play-off hangulatú meccsek lesznek.

A Brassó a liga egyik legjobb csapatává állt össze, jó légiósokat hoztak, teljesen másként szerepelnek, mint amikor legutóbb velük találkoztunk, letisztult hokit játszanak, sok nagyon jó képességű játékossal.

A szezon eleje nem a legjobban sikerült számukra, de látjuk, hogy jönnek fel, mint a talajvíz. Nyilvánvalóan győzni szeretnénk, hogy minél jobb pozíciót érjünk el a rájátszásban. Mindenképpen szükség lesz a szurkolók támogatására, és kérünk mindenkit, hogy legyen ott, a lelátóról buzdítson minket, ne a fotelből szurkoljon” – mondta el Szilassy Zoltán, a GYHK vezetőedzője.

Hirdetés

A mérkőzés azonban nem lehet telt házas, továbbra is csak a csarnok befogadóképességének 30 százalékát tölthetik meg a nézők.

Három Sportklub–Corona találkozó volt eddig a 2021–2022-es szezonban, és mindhárom csíki győzelemmel zárult. A kék-fehérek hazai pályán 5–2-re és 8–1-re nyertek, idegenben pedig – szétlövés után – 4–3-ra. Rico Rossi, a Sportklub vezetőedzője elmondta, hogy győzni mennek Brassóba.

Jól jött a csapatnak, hogy elmaradtak a hétközi Steaua elleni meccsek, a fiúk többet tudtak pihenni, és csak a Corona elleni meccsre kell koncentrálni.

Nincsenek különösebb keretgondok, remélem, vasárnap délutánra minden játékosom bevethető lesz, készen áll a nagy rangadóra” – nyilatkozta Rossi.

Erste Liga, 2021–2022, alapszakasz, Huszadik hét

Erste Liga, 2021–2022, alapszakasz

##
CsapatCs
MérkőzésM
GyőzelemGy
Győzelem h.u.Gy.h.
Vereség h.u.V.h.
VereségV
Gólk.Gk
PontP
1
Csíkszeredai Sportklub Sportklub
35
25
3
3
4
172-91
84
2
Gyergyói Hoki Klub GYHK
32
21
4
0
7
138-94
71
3
Újpesti TE UTE
34
17
9
2
6
106-63
71
4
FTC-Telekom FTC
33
20
2
3
8
107-66
67
5
Brassói Corona Brassó
35
19
0
3
13
134-110
60
6
MAC HKB Újbuda MAC HKB
33
15
2
5
11
118-104
54
7
Debreceni EAC DEAC
35
14
2
3
16
116-120
49
8
DVTK Jegesmedvék DVTK
33
9
2
3
19
93-115
34
9
Győri ETO HC Győri ETO HC
34
9
0
3
22
81-119
30
10
Fehérvári Titánok Titánok
33
6
1
0
26
73-166
20
11
Dunaújvárosi Acélbikák DAB
33
3
2
2
26
68-158
15
szóljon hozzá!
Hirdetés
Hirdetés
Ajánljuk még

Szembementek a trenddel: a Sepsi OSK és az FK Csíkszereda kilóg a sorból a Szuperligában

A labdarúgó Szuperliga 2026–2027-es idényében a 16 élvonalbeli klub közül 13 szerencsejáték-ipari vállalatot jelenít meg mezének legértékesebb reklámfelületén. A kivételek közé tartozik a Sepsi OSK és az FK Csíkszereda is.

Corbu góljától hangos a román és a magyar sajtó, válogatott meghívót sürgetnek

Győztes gólt szerzett, a mérkőzés legjobbjának választották, teljesítményével pedig a román sportsajtó figyelmét is felkeltette Marius Corbu. Több szaklap szerint a Székelyföld Labdarúgó Akadémia neveltje már megérdemelné a román válogatott meghívóját.

Székelyhon

Tömegverekedés lett a szűk mezőgazdasági úti vitából Csatószegen

Kórházba szállítottak több embert, mezőgazdasági munkagépek rongálódtak meg, és ideiglenes védelmi rendeleteket is kibocsátottak azután, hogy szombat délután súlyos konfliktus alakult ki Csatószegen egy elsőbbségadási vita nyomán.

`
Krónika

Büntetőfeljelentést tett Majka ügyvédje a romániai telefonszámról érkezett fenyegetés miatt

Büntetőfeljelentést tett csütörtökön Majka romániai jogi képviselője a sepsiszentgyörgyi Sic Feszt fesztiválra tervezett koncert lemondását kiváltó fenyegetés ügyében.

Krónika

Majka életveszélyes fenyegetés miatt lemondta erdélyi koncertjét

Majka életveszélyes fenyegetést kapott, és emiatt lemondta a sepsiszentgyörgyi SIC Fesztre tervezett koncertjét. Majka ezt szerdán a Facebook-oldalán jelentette be.

Főtér

Már csak 4-5 napig működhet a jelenlegi körülmények között a cernavodai atomerőmű

Százszázalékos kamatra adott kölcsönt a letartóztatott uzsorás. Akár 40 fok is várható vasárnap a nyugati országrészben.

Ez is érdekelheti

Hazatérő tehetség és két hosszabbítás – tovább építi keretét a Brassói Corona

Folytatja keretének kialakítását a Brassói Corona jégkorongcsapata. A Cenk alatti együttes visszacsábította a 19 éves Máthé Zsoltot, emellett szerződést hosszabbított Kovács Előddel és a kanadai hátvéd Evan Wardleyvel is.

Már jégen edz a gyergyói játékosok egy része, a GYHK teljes kerete hétfőn indítja a közös munkát

Elkészült a jég a Remete Ice Arénában, a Gyergyói Hoki Klub hazai játékosai már ki is próbálták a korcsolyákat. A csapat többi tagja a napokban jön meg Gyergyóremetére, hétfőtől indul a közös felkészülés. Edzőmeccseket idén nem terveznek.

A GYHK újabb kulcsemberét szerezte meg a Brassói Corona

Újabb meghatározó játékosát veszítette el a Gyergyói Hoki Klub a nyári átigazolási időszakban. Öt sikeres idény után távozik a csapattól Matias Haaranen, a finn származású román válogatott hátvéd a rivális Brassói Coronához szerződött.

Antal László: szeretnénk bebizonyítani, hogy helyünk van az Erste Ligában

A Háromszéki Ágyúsok történetük legnagyobb kihívása előtt állnak, a hamarosan rajtoló idényben már az Erste Ligában is bizonyíthatnak. Antal Lászlóval a nyári munkáról, az előttük álló kettős terhelésről és a csapat várakozásairól beszélgettünk.

Saját nevelésű fiatalok a légiósok helyén: kiderült, milyen kerettel indul a GYHK

Nyolc fiatal jégkorongozó kerül be az Erste Liga és romániai bajoki címvédő Gyergyói Hoki Klub csapatába, és hazai edzők dolgoznak mostantól a szakmai stábban. A piros-fehérek tavalyi keretéből és a szakemberek közül is rangos nevek távoztak.

Újabb nagy fogás Brassóban: Colby McAuley már biztos, Gerads és Sofron is érkezhet

A Brassói Corona hivatalosan is bejelentette, hogy szerződtette a 30 éves kanadai csatárt, Colby McAuley-t, aki komoly tapasztalattal érkezik a jégkorong Erste Liga egyik legnagyobb esélyesének számító együtteséhez.

Péter Balázs: Egyértelmű a cél, szeretnénk újra kupákat nyerni!

Másfél hónapja dolgozik együtt Antal István másodedző irányításával a Csíkszeredai Sportklub jégkorongcsapata. Az új szezonra való felkészülés során az elmúlt idényben a csapat legponterősebb játékosa, Péter Balázs válaszolt a Székely Sport kérdéseire.

Új korszakot nyit a Gyergyói Hoki Klub: nagyobb szerepet kap a saját utánpótlás

Irányváltás, szintlépés és szerkezeti átalakulás következik a Gyergyói Hoki Klubnál. A vezetőség szerint elérkezett az idő, hogy az elmúlt évek utánpótlás-nevelő munkája a felnőttcsapatban is meghatározó legyen.

Visszahozzák a rájátszást a romániai hokibajnokságba

Új lebonyolítási rendszerrel rajtol a 2026–2027-es romániai jégkorongszezon. Módosul a felnőtt bajnokság és a Román Kupa menetrendje, változnak az utánpótlás-sorozatok, miközben az ország újabb világbajnokság megrendezésére készül.

Staffan Lundh: mindent megteszünk, hogy újra győztesek legyünk

A Csíkszeredai Sportklub a napokban hozta nyilvánosságra új vezetőedzőjének kilétét. A posztra a szurkolók számára korábbról már ismerős Staffan Lundh érkezik, aki most a Székely Sport kérdéseire válaszolt.

Hirdetés
Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!