A csíkiak edzője dicsérte csapatát, a miskolciaké csalódott

Dobos László 2024. szeptember 21., 09:52 utolsó módosítás: 2024. szeptember 21., 10:08

Megszerezte első pontjait a 2024–25-ös jégkorong Erste Ligában a Csíkszeredai Sportklub, pénteken este a ráadásban szerzett góllal győzte le a DVTK-t. Edzői értékelések.

Adorján Attila, a csíkiak kapusa kiválóan teljesített a miskolciak ellen Fotó: Borbély Fanni

Helyzetkihasználásban nagyon jól teljesített a csíki együttes,

amely 17 kapura tartó lövésből három gólt szerzett, Adorján Attila kapus pedig közel 95 százalékos hatékonysággal védett.

Kevin Constantine, a Csíkszeredai Sportklub vezetőedzője a mérkőzés után kiemelte a nagyszerű kapusteljesítményt. „Három emberelőnyt kaptunk az első harmadban, de ezeket nem tudtuk értékesíteni, és számítottunk arra, hogy a meccs végére ki fognak egyenlítődni a kiállításpercek. Sajnos, a harmadik játékrészben háromszor is emberhátrányba kerültünk, ezért nem tudtuk megőrizni az előnyünket, pedig jó lett volna három pontot szerezni.

A kapusteljesítményünk nagyszerű volt, és mezőnyben is jól dolgoztunk. Összességében nagyszerű munka volt a fiúktól, sikerült szerezni pár pontot”

– nyilatkozta Constantine.

{K1}

Láda Balázs, a DVTK Jegesmedvék vezetőedzője csalódott, mert a három pont megszerzése volt a céljuk. „Minden esélyünk meg is volt erre, még akkor is, ha kétgólos hátrányba kerültünk. Úgy gondolom, a sebességünk megfelelő volt, sokat birtokoltuk a korongot, és rengeteg helyzetet alakítottunk ki még az utolsó percekben is.

Volt pár dolog amire felhívtuk a játékosok figyelmét. Nem tartottuk be teljesen, az ellenfél pedig ezt ki is használta.

A hosszabbításban egy lövés megpecsételte a sorsunkat” – mondta Láda.