Erste Liga: potyogtak a találatok a magyarországi mérkőzéseken

Sebestyén Ervin 2024. szeptember 13., 22:51 utolsó módosítás: 2024. szeptember 13., 23:03

Mind a három magyarországi mérkőzés a hazai csapatok győzelmével ért véget a jégkorong Erste Liga pénteki első játéknapján, ezeken összesen huszonhárom találat esett.

A DEAC meglepetésre legyőzte a Ferencvárost Fotó: Dorogi Kristóf

A Debreceni EAC és a Ferencváros közötti összecsapás első harmadában már hétszer találtak be a felek. A hazaiak három gólos előnyt alakítottak ki, a budapestiek szűk két és fél perc alatt egyenlítettek, de kevéssel ezután a DEAC visszavette a vezetést. A második húsz percben egy-egy gól született, majd

az utolsó játékrészben csak a debreceniek voltak eredményesek, így meglepetésre végül 7–4-re nyertek.

A BJAHC és az Újpest csatája fordulatos küzdelmet hozott, az első harmadban a házigazdák egy góllal vezettek, de folytatásban a lila-fehérek háromszor is ki tudtak egyenlíteni, így döntetlenről várták az utolsó felvonást.

Az utolsó percekig nyitott maradt a párharc, aztán a BJAHC emberelőnyét kihasználva két góllal elhúzott,

amire az Újpest csak egyszer tudott válaszolni, ezzel 5–4 lett a végeredmény.

A végén dőlt el a BJAHC és az Újpest csatája •  Fotó: Várhegyi Erna/BJAHC
A végén dőlt el a BJAHC és az Újpest csatája Fotó: Várhegyi Erna/BJAHC

A DVTK Jegesmedvék és a FEHA19 meccsén már nem volt ennyire gólerős a két csapat, az első felvonás után még a vendég székesfehérváriak voltak előnyben, de

a miskolci gárdának a második harmadban sikerült fordítania, a 2–1-es vezetést pedig a végéig megőrizte,

az utolsó játékrészben ugyanis egyik oldalon sem jegyeztek újabb találatot.

A pénteki első játéknap erdélyi rangadóján a címvédő Brassói Corona hazai jégen öt gól különbséggel verte a Csíkszeredai Sportklubot.