Elverte a Corona a Sportklubot az Erste Liga nyitányán

Dobos László 2024. szeptember 13., 21:36 utolsó módosítás: 2024. szeptember 13., 21:37

Sima brassói győzelemmel kezdődött el a 2024–2025-ös jégkorong Erste Liga. Az első játéknap erdélyi rangadóján a címvédő Brassói Corona hazai jégen öt gól különbséggel verte a Csíkszeredai Sportklubot.

A címvédő Corona sima győzelemmel kezdte a szezont Fotó: Cătălina Zorojanu

Különös esemény volt a csíkszeredai Fodor Csanádnak a brassói mérkőzés, a Sportklub csatára rekordot döntött, ő az egyedüli játékos, aki az Erste Liga (és ennek elődje, a MOL Liga) mind a 17 szezonjában jégre lépett.

Kiegyensúlyozott játékot hozott az első harmad, amikor mindkét csapat előtt adódtak gólhelyzetek, a hazaiak pedig ezek közül kihasználtak egyet. Az első szünet előtt és után kiegyenlíthetett volna Sportklub, azonban előbb Rokaly Szilárd lövésénél a kapuvonalról mentett a hazai alakulat, majd Becze Tihamér lövése a kapuvasról pattant vissza.

•  Fotó: Cătălina Zorojanu
Fotó: Cătălina Zorojanu

Ahogy telt az idő egyre jobban érződött a két csapat közötti különbség, a Sportklub főleg a mérkőzés utolsó tíz percében nem tudta felvenni a brassóiakkal a harcot.

Az összecsapás hármas szorzójú volt, az Erste Liga mellett beszámított a román bajnokságba és a Román Kupa csoportkörébe is.

Mindkét együttesre vasárnap újabb találkozó vár, a Brassó Gyergyóban vendégszerepel, a Sportklub pedig Galacon játszik.

Jégkorong Erste Liga, alapszakasz:

Brassói Corona–Csíkszeredai Sportklub 5–0 (1–0, 1–0, 3–0).

Gólszerzők: Owen Williams (18.), Radim Valchař (31.), Philippe Cornet (55.), Kóger Dániel (58.) és Cedric Desruisseaux (60.).
Kapura lövések: 47–33.
Büntetőpercek: 8–10.

Brassói Corona: Alex Dubeau, Tőke Zoltán (kapusok) – Owen Williams, Sébastien Piché, Radim Valchař, Michael van Wormer, Philippe Cornet (első sor); Samuel Jones, Pavlo Boriszenko, David Levin, Kóger Dániel, Cedric Desruisseaux (második sor); Bors Huba, Farkas Tamás, Albert Zagidulin, Kovács Mátyás, Jevgenyij Szkacskov (harmadik sor); Matei Bolocan, Kovács Előd I., Rokaly Boldizsár, Gajdó Balázs, Rareș Vasile (negyedik sor). Stáb: Dave MacQueen (vezetőedző) és Strenk Hunor (másodedző).

Csíkszeredai Sportklub:
Adorján Attila, Ambrus Levente (kapusok) – Salló Alpár, Ferencz-Csibi Róbert, Rokaly Szilárd, Részegh Tamás, Péter Balázs (első sor); Gecse Hugó, Láday Tamás, Fredrik Forsberg, Niclas Juhani Lucenius, Becze Tihamér (második sor); Bajkó Csongor, Eduard Cășăneanu, Fodor Csanád, Rokaly Norbert, Bíró Gergő (harmadik sor); Kovács Előd II., Both Péter, Silló Arnold, Márton Botond, Kedves Tamás (negyedik sor). Stáb: Kevin Constantine (vezetőedző), Péter Róbert (másodedző).