Mind a négy párharcban az alapszakasz végén magasabban rangsorolt csapatok szereztek előnyt az Erste Liga rájátszásának keddi nyitányán. A Gyergyói Hoki Klubot hosszabbítás után legyőző Csíkszeredai Sportklubhoz hasonlóan a Brassói Corona, a DEAC és a Ferencváros is győzni tudott házigazdaként, illetve utóbbi együttes pályaválasztóként.
Az alapszakaszelső brassóiakat a vártnál jóval keményebb csatára kényszerítette a Vasas. Ladányi Balázs együttese a szezon eddigi részében pontot sem tudott szerezni a brassóiak elleni mérkőzéseken, ám a negyeddöntő első játéknapján a piros-kékek két harmad után 3–1-re vezettek.
A bombameglepetés mégsem teljesült be, a párharc erdélyi favoritja ugyanis feltámadt a harmadik 20 percben.
A teljes meccs során az öt emberelőnyükből kettőt kihasználó brassóiak a záró játékrészben négy gólt szerezve győztek 5–3-ra. Ha nehezen is, de Dave Macqueen gárdája megtartotta pályaelőnyét.
A Tüskecsarnokban is a papíron vendégnek számító MAC HKB Újbuda vezetett az első felvonás után, ám akárcsak Brassóban, Budapesten is a továbbjutásra esélyesebb csapat örülhetett a végén. A Sportklubbal társbajnok Ferencváros viszont a Coronával ellentétben sokkal magabiztosabban hozta az első mérkőzést.
A zöld-fehérek már a középső játékrészben fordítottak, majd egy emberelőnyös találattal a 47. percben eldöntötték a találkozót.
A DEAC és az Újpest kiegyensúlyozottnak ígérkező párharca Debrecenben kezdődött el, a hazaiak pedig már a második harmad elején 3–0-ra vezettek. Sokáig nem is változott az állás, a lilák azonban a harmadik harmadban két gyors góllal izgalmassá tették a végjátékot. A fővárosi vendégeknek az utolsó tíz percben nem sikerült hosszabbításra menteniük az első meccset, amelyen a kapusok remekeltek:
Hetényi Zoltán 95,83, míg Rajna Miklós 94,34 százalékos hatékonysággal védett.
A negyeddöntős párharcok szerdán a keddi helyszíneken folytatódnak a második mérkőzésekkel.
Jégkorong Erste Liga, rájátszás – negyeddöntő, 1. forduló
Brassói Corona–Opten Vasas HC 5–3 (1:2, 0:1, 4:0)
Gólszerzők: Carlo Finucci (14., emberelőny), Péter Balázs (42., emberelőny), Cody Fowlie (46.), Olivier Dame-Malka (58.), Radim Valchar (60.), ill. Bödök Bence (7.), Schmál Kristóf (19.), Nagy Márk (28.)
Kapura lövések: 42–29
Kiállítások: 8, ill. 10 perc
FTC-Telekom–MAC HKB Újbuda 4–1 (0:1, 3:0, 1:0)
Gólszerzők: Nagy Gergő (21.), Rasmus Kulmala (38.), Mitch Versteeg (38.), Somogyi Balázs (47., emberelőny), ill. Scott Macaulay (3.)
Kapura lövések: 42–24
Kiállítások: 8, ill. 4 perc
DEAC–UTE 3–2 (2:0, 1:0, 0:2)
Gólszerzők: Vlagyiszlav Kulesov (4.), Hugo Turcotte (8.), Vokla Roland (21., emberelőny), ill. Bodó Christopher (50.), Benk András (51.)
Kapura lövések: 53–48
Kiállítások: 6, ill. 8 perc
Csíkszeredai Sportklub–Gyergyói Hoki Klub 3–2 h.u. (1:1, 0:0, 1:1, 1:0)
Gólszerző: Jack Combs (13., 65.), Judd Blackwater (58.), ill. Shawn St-Amant (8.), Eric Pance (59.)
Kapura lövések: 46–28
Kiállítások: 6, ill. 8 perc
Szerdai menetrend:
18.30 Brassói Corona–Opten Vasas HC
18.30 Csíkszeredai Sportklub–Gyergyói Hoki Klub
19.00 FTC-Telekom–MAC HKB Újbuda
19.30 Debreceni EAC–Újpesti TE

Újabb külföldi kihívás vár Gabriel Debeljuhra. A Sepsi OSK korábbi horvát támadója a litván bajnok Kauno Žalgiris együtteséhez szerződött, amely jelenleg a Bajnokok Ligája selejtezőjében is érdekelt.
Újabb tapasztalt labdarúgóval erősítette meg keretét a Sepsi OSK. A háromszéki klub a 34 éves Lindsay Rose-t szerződtette, aki korábban többek között az Olympique Lyon és a Legia Warszawa színeiben is futballozott.
Előzetes letartóztatásba került egy 17 éves lány, miután a gyanú szerint egy rendőrt ütött fejbe egy fabottal egy háromszéki intézkedés során. A rendőr 7–9 nap alatt gyógyuló sérüléseket szenvedett.
Donald Trump amerikai elnök egyelőre elhalasztja az Irán elleni újabb katonai csapást, amennyiben rövid időn belül sikerül megállapodást kötni.
Romániában az elmúlt hetekben heves esőzések voltak, az ország mégsem mentesül a Duna alacsony vízállása miatti problémáktól, hiszen már a cernavodai atomerőmű működése is veszélybe került.
Százszázalékos kamatra adott kölcsönt a letartóztatott uzsorás. Akár 40 fok is várható vasárnap a nyugati országrészben.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!