A MAC HKB Újbuda 5-2-re nyert a DVTK Jegesmedvék vendégeként a jégkorong Erste Liga 2021-22-es idényének vasárnapi játéknapján. Az újbudai együttesben Trevor John Gooch két találattal és két gólt érő átadással, Schlekmann Márk 2+1-gyel zárt.
Korábban az FTC 5-4-re legyőzte a vendég Győrt. Az esélyesebb házigazdák 1-0-ra, 2-1-re, majd 4-2-re is vezettek, a vendégek azonban háromszor egyenlítettek. Rasmus Kulmala 53. percben esett gólja azonban már győri válasz nélkül maradt.
Jégkorong Erste Liga, alapszakasz, harmadik játéknap
Vasárnapi eredmények:
FTC-Telekom-UNI Győr ETO HC 5-4 (2-1, 2-2, 1-1)
Gólszerzők: Rasmus Kulmala (2., emberhátrányban, 53.), Cody Fowlie (11.), Kóger Dániel (25., emberelőnyben), Pavuk Attila (26.), ill. Béres Boldizsár (6.). Schmál Kristóf (24., emberelőnyben), Bukor Rajmund (32., emberelőnyben), Léránt René (49., emberelőnyben)
Kapura lövések: 45–35
Kiállítások: 18, ill. 6 perc
DVTK Jegesmedvék-MAC HKB Újbuda 2-5 (1-2, 0-1, 1-1)
Gólszerzők: Galanisz Nikandrosz (20., emberhátrányban), Galajda Zsombor (48.), ill. Tóth Gergely (13., emberelőnyben), Trevor Gooch (14., 58.), Schlekmann Márk (38., 60.)
Kapura lövések: 33–35
Kiállítások: 35, ill. 12 perc
## | CsapatCs | MérkőzésM | GyőzelemGy | Győzelem h.u.Gy.h. | Vereség h.u.V.h. | VereségV | Gólk.Gk | PontP |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Brassói Corona Brassó | 3 | 2 | 0 | 1 | 0 | 16-7 | 7 |
2 | Csíkszeredai Sportklub Sportklub | 3 | 2 | 0 | 1 | 0 | 15-7 | 7 |
3 | Újpesti TE UTE | 3 | 1 | 2 | 0 | 0 | 7-2 | 7 |
4 | Gyergyói Hoki Klub GYHK | 3 | 2 | 0 | 0 | 1 | 19-8 | 6 |
5 | MAC HKB Újbuda MAC HKB | 2 | 1 | 1 | 0 | 0 | 8-4 | 5 |
6 | FTC-Telekom FTC | 1 | 1 | 0 | 0 | 0 | 5-4 | 3 |
7 | DVTK Jegesmedvék DVTK | 2 | 1 | 0 | 0 | 1 | 7-7 | 3 |
8 | Debreceni EAC DEAC | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 2-3 | 1 |
9 | Győri ETO HC Győri ETO HC | 2 | 0 | 0 | 0 | 2 | 6-10 | 0 |
10 | Fehérvári Titánok Titánok | 3 | 0 | 0 | 0 | 3 | 6-22 | 0 |
11 | Dunaújvárosi Acélbikák DAB | 3 | 0 | 0 | 0 | 3 | 9-26 | 0 |
Meglepő igazolást hajthat végre a Bukaresti Steaua: sajtóértesülések szerint a másodosztályú fővárosi klub szerződteti Huszti Andrást, aki így a klub történetének első Magyarországról érkező magyar játékosa lehet.
Csütörtök délben jelentette be Kleinheisler László érkezését az FK Csíkszereda. Az ötvenháromszoros magyar válogatott középpályást első benyomásairól és céljairól kérdeztük.
Elégedetlenséget szült Parajdon az Erdélyt Moldvával összekötő A8-as autópálya Sóvárad és Gyergyóalfalu közötti szakaszának megépítéséhez szükséges területkisajátítások. Az is kiderült, hogy Parajd határában nem lehet majd felhajtani a sztrádára.
Két hónap sem telt el az újépítésű aradi híd használatba adása óta, de a járókelők és gépjárművezetők máris problémákat jeleztek a közel 166 millió leje létesítményen: a korlátok tövében porlad a beton, a kerékpársávon pedig hámlik a burkolatfestés.
Jövő év végére készülhet el a Székelyföldön is áthaladó Brassó–Bákó autópálya eredetileg idénre várt megvalósíthatósági tanulmánya.
Hunyadi János és Hunyadi Mátyás vagy Ioan de Hunedoara és Matia Corvinul? Az érintettek nem tudtak volna mit kezdeni ezzel a kérdéssel. Ismét összeültek a történészek az MCC kolozsvári képzési központjában.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!