Minden nagy sorozat megszakad egyszer, a Ferencvárosé pedig szerdán ért véget az Erste Ligában. A Csíkszeredai Sportklubbal társcímvédő és listavezető zöld-fehérek zsinórban tíz meccset hoztak le veretlenül a bajnokságban, ezúttal viszont vesztesen hagyták el a jeget. A vendég debreceniek ráadásul gólt sem kaptak a Tüskercsarnokban.
Hetényi Zoltán, a DEAC kapusa 32 védéssel járult hozzá a meglepetéshez. A hajdúságiaknál a cseh támadók osztoztak a gólokon, Novotny duplázott, Izacky és Dalecky pedig egy-egy alkalommal talált be. A napokban szerződtetett Hugo Turcotte – a kanadai center a Dunaújvárosi Acélbikáktól távozott és tért vissza Debrecenbe – két assziszttal zárta a mérkőzést.
A Fradi hokisai nehezen viselték a kategorikus vereséget, a végjátékban több bunyót is kiprovokáltak, a játékvezetők számos kiállítást, köztük végleges fegyelmiket is ítéltek.
A DEAC négy vesztes meccs után tudott újból nyerni, és a megszerzett három ponttal feljött a harmadik helyre.
Jégkorong Erste Liga, alapszakasz – szerdai játéknap
FTC-Telekom–DEAC 0–4 (0:1, 0:2, 0:1)
Gólszerzők: Dominik Novotny (13., 23.), Jakub Izacky (28.), Jan Dalecky (44.)
Kapura lövések: 32–37
Kiállítások: 84 (Justin Hodgman fegyelmi büntetés, Antonino Sarcia és Tóth Adrián végleges fegyelmi), ill. 47 (Hugo Turcotte végleges fegyelmi) perc
További eredmények:
Csíkszeredai Sportklub–Fehérvári Titánok 3–1 (0:0, 2:0, 1:1)
Gyergyói Hoki Klub–Újpesti TE 2–1 (0:0, 0:1, 2:0)
Már nem Liviu Ciobotariu a Petrolul Ploiești labdarúgócsapatának vezetőedzője, a gyenge szezonrajt miatt a klub felbontotta a szerződését.
Elkezdődtek a munkálatok Sepsiszentgyörgy új jégcsarnokánál. Az ultramodern létesítmény 2180 néző befogadására lesz alkalmas, emellett a Háromszéki Ágyúsok otthonául szolgál majd, és nemzetközi eseményeket lehet a házigazdája.
Megtalálta a rendőrség azt a kézdivásárhelyi 16 éves lányt, akinek eltűnéséről még április 11-én értesítették a rendőrséget, de mindeddig nem tudták, hol lehet.
Az MI6, azaz a brit külföldi hírszerzés műve lehetett a szerdai lengyelországi dróntámadás, valamint az, hogy szombaton egy orosz drón belépett Románia légterébe – legalábbis ezt állítja egy orosz illetékes.
Miután az akadékoskodása miatt egyelőre kútba esett az E.On romániai érdekeltségeinek a magyar MVM általi átvétele, Sebastian Burduja volt energiaügyi miniszter most azt akadályozná meg, hogy a Napolact tejfeldolgozó a Bonafarm tulajdonába kerüljön.
A parlament folyosóin menekült a riporter kérdései elől a luxus Mercit vezető képviselő. Az erdélyi tájakat népszerűsítő Charlie Ottley állampolgársági dossziéját öt éve tologatják a hivatalokban.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!