Nehezen, a végjátékban behúzta az Újpest elleni meccset a GYHK

Gergely Imre 2021. február 03., 21:37 utolsó módosítás: 2021. február 03., 23:29

Nagyon sok helyzet kell a gólhoz a Gyergyói Hoki Klubnak, de ezúttal két találat is elég volt a három ponthoz. A piros-fehérek hátrányból fordítva győzték le az Újpestet.

Fotó: Gyergyói Hoki Klub

A mérkőzés első húsz percében 0–0 állt az eredményjelzőn, de kicsit sem volt unalmas a játék. Nagy fölényben játszott a GYHK, a 19–7-es kapura lövési arány önmagáért beszél. Duschek azonban mindent hatástalanított. Az is lehet, hogy a gyergyói csatárok botja volt megbabonázva góllövés ellen, ami már az Opten Vasas elleni találkozón is feltételezhető volt.

A házigazdák egy ismerőst is köszönthettek az ellenfélnél,

Gyergyószentmiklósról indult, éveken át Svédországban tanulta a jégkorongot, most pedig lila-fehérben léphetett jégre a gyergyóiak ellen a 17 éves Rokaly Boldizsár Richárd.

A második harmad kiegyenlítettebb volt, mindkét oldalon volt dolga a kapusoknak. Azonban most sem szállt el az átok a gyergyói ütőkről. A helyzetek megvoltak, a lövések is, épp csak a gól hiányzott. És ismerős a mondás a kihagyott helyzetekről... Sotlar takarásból ellőtt lövése beakadt Cooke mellett a Gyergyói Hoki Klub hálójába.

A harmadik játékrész nagyobb része is úgy nézett ki, mint a korábbiak. A piros-fehérek támadtak, támadtak, de valami mindig megakadályozta a gólt.

Kettős emberelőnyben sem sikerült betalálni. Aztán csak összejött.

Emberhátrányban lódult meg Koskiranta, és pontos passzt adott Basaraba felé, aki kapáslövéssel egyenlített. Majd jött egy újabb gyergyói kontra, Raszulov betörése után került hátra a korong Ferencz-Csibihez, aki idei első gólját lőtte az Erste Ligában. A legjobbkor. Ezzel a találattal győzött a GYHK.

Ez a gól és a vele járó három pont azt is jelentette, hogy a Szilassy-Góga legénység a további alapszakasz meccsek eredményétől függetlenül biztosan résztvevője lesz a rájátszásnak és a jelenlegi 7. helyről még előre is léphet.

Jégkorong Erste Liga, alapszakasz:
Gyergyói Hoki Klub–Újpesti TE 2– 1 (0–0, 0–1, 2–0).
Gólszerzők: Joe Basaraba (53.), Ferencz-Csibi Róbert (56.) illetve Jure Slotar (36.)
Kapura lövések: 43–28.
Kiállításpercek: 10–10.