Nincs meglepetés, a Sportklub harmadszorra is legyőzte a Titánokat

Dobos László 2021. február 03., 21:05 utolsó módosítás: 2021. február 03., 21:07

Nehezen adta meg magát a Fehérvári Titánok csapata szerdán este a jégkorong Erste Ligában. A házigazda Csíkszeredai Sportklub egy perccel a vége előtt csak egy góllal vezetett, a fehérváriak kapuslehozatala azonban az egyenlítés helyett újabb csíki találatot hozott.

Háromból három az idei Sportklub-mérleg a Titánok ellen Fotó: Veres Nándor

Gól nélkül zárult a Vákár Lajos Műjégpályán üres lelátók előtt megrendezett Sportklub–Titánok találkozó első húsz percre, amikor meglepetésre a vendégek lőttek többet kapura, de László Arnold, a csíkiak kapusa minden alkalommal résen volt.

A középső harmadot teljes egészében a házigazda székelyföldi együttes uralta, és ez az eredményjelzőn is meglátszott, két Fodor-góllal a Sportklub negyven perc után 2–0-ra vezetett. Az utolsó játékrész közepén szépített a Titánok csapata, és az egyenlítés reményében 72 másodperccel a vége előtt a vendégek szakvezetése időt kért, majd kapusa helyett is mezőnyjátékost küldött a jégre.

A taktika nem jött be, a csíkiak korongot szereztek, és a játékszert Becze az üres kapuba lőtte (3–1).

A Sportklub ezen a mérkőzésen újra négy teljes sort tudott kiállítani, felépült sérüléséből és újra jégen lehetett Bíró Tamás és Rokaly Norbert.

A 2020–2021-es jégkorong Erste Liga alapszakaszban harmadszor játszott egymás ellen a két csapat, az első két magyarországi találkozón a Sportklub 8–3-ra és 5–1-re győzött a Titánok győri otthonában. A két csapat csütörtökön délután 5 órától ismét megmérkőzik, helyszín újra a Vákár Lajos Műjégpálya lesz.

Jégkorong Erste Liga, alapszakasz:
Csíkszeredai Sportklub–Fehérvári Titánok 3–1 (0–0, 2–0, 1–1).
Gólszerzők: Fodor Csanád (25. és 33. perc), Becze Tihamér (60.), illetve Rétfalvi Kristóf (51.).
Kapura lövések: 36–25.
Büntetőpercek: 8–8.
Játékvezetők: Sikó Szilárd Levente és Fehér Imre, illetve André Attila és Magyar Áron.