A Sepsi Arénában szombaton este rendezett megmérettetésen az Erste Ligában címvédő Brassói Corona számított favoritnak, azonban a hazai közönség előtt játszó háromszékieknek is megvoltak a maguk esélyei.
A brassóiak az elejétől támadásba lendültek és kevesebb mint négy percre volt szükségük az első találat megszerzésére, de hamar jött az egyenlítés, az Ágyúsok kettős emberelőnyben voltak eredményesek. Az első harmad második felében újabb gólváltás következett, majd a Corona ismét hatékonyan fejezte be az akciókat, így 4–2-re elhúzott.
A második játékrész elején felzárkózott a székelyföldi csapat, azonban a brassói gárda egymás után két találattal már háromra növelte a különbséget (6–3).
Az Ágyúsok azonban nem adták fel, és a harmad közepén újra szorossá tették az eredményt, rövid időn belül kétszer találtak be, így az utolsó húsz perc előtt nyitott volt a párharc (6–5).
Sokáig nem változott az eredmény, majd a harmadik felvonás közepéhez érve a Corona újra kettőre növelni tudta az előnyét, kevéssel ezután pedig belőtte a nyolcadik gólját. Ezzel eldöntötte a lényegi kérdéseket, a végéig ugyanis a háromszékiek hiába próbálkoztak, már nem tudtak újítani.
A Brassói Corona az elejétől előnyben játszva 8–5-re diadalmaskodott és magabiztosan jutott be a Román Kupa döntőjébe, ahol vasárnap 19.30-tól a Gyergyói Hoki Klub lesz az ellenfele, amely az első elődöntőben 4–2-re győzte le a Bukaresti Steauát, míg a Háromszéki Ágyúsok 16 órától a bronzmeccsen játszanak a fővárosi alakulat ellen.
Rossz arcát mutatta a Sepsi OSK a legutóbbi bajnoki mérkőzésén, nagy zakót kapott a címvédő FCSB-től. A csapat idén gyenge játékkal rukkolt elő, így az edzői stábnak fel van adva a lecke. Hadnagy Attila sportigazgatót kérdeztük a kialakult helyzetről.
Jónak tartja a székelyföldi jégkorong színvonalát a Csíkszeredai Sportklub edzője. Talán az egyetlen hátrány, ami kissé visszatartja a fejlődést, az az, hogy az utánpótlást tekintve nem túl nagy a hokis közösség – vélekedik Kevine Constantine.
Megnőtt az utóbbi időben az Electrica Furnizare elleni, számlázási problémákkal kapcsolatos fogyasztóvédelmi panaszok száma. Az áramszolgáltató vállalat gyakran már a fogyasztóvédelmi hatósággal sem kommunikál, és ezért újabb bírságokat kapott.
Sofőrök millióinak kell mélyebben a zsebükbe nyúlniuk, ha a kormány valóban kivet egy új típusú adót a szennyező járművekre. Márpedig nagyon kevés a valószínűsége, hogy ne lépjék meg.
Az Emberi Jogok Európai Bíróságán folytatja a küzdelmet a „December 15. – A román–magyar szolidaritás napja” Egyesület – tájékoztatta kedden a Krónikát Tőkés László EMNT-elnök sajtóirodája.
És vigyázzunk: új csalási módszer terjed az interneten!
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!