Fiatalok és rutinos játékosok ötvözete volt a GYHK csapata a Steaua ellen, a Sepsi Arénában helyet foglaló nézők hét percet kellett várjanak az első gólra, Ádám Zsolt vágta be Sándor-Székely a kapu mögül érkező pontos passzából a korongot.
Addig nem volt túl magas színvonalú a meccs, de a gól után már komoly nyomás vólt Szamankov kapujánál. A helyzetekből Bodó használt ki egyet hozzá méltó ravasz csuklómozdulattal, ezzel 2–0-ra vezetett a Gyergyói Hoki Klub a második szünetben.
Azért a másodikban, mert a hazai hokiban szokatlan módon 10 perc után reklámszünet volt, és hokis gyermekek hólapáttal takarították el a havat a jégről. Időnként, amikor épp állt a játék csókkamera is szórakoztatta a közönséget.
A második játékrészben Vincze Péter kapott kapásra egy korongot a megszokott pozíciójában és ő onnan ritkán hibázik. Most sem tette így lett 3–0, ami a harmad végéig nem változott.
Kényelmes, izgalom nélküli gyergyói győzelem felé csordogált a mérkőzés, legalábbis úgy tűnt, amikor Georgescu a semmiből szépített. És még meg sem tudták ünnepelni a gólt a Steaua szurkolók és megint örülhettek, a bedobás után rögtön Ascseulov mindössze egygólosra faragta a különbséget.
Azonban ez a fellángolás véget is ért, Császár egy a kapusról lecsorgó korongot bepasszolt a hálóba, ezzel 4–2-re nyert és kupadöntőbe jutott a GYHK. Ellenfele a Háromszéki Ágyúsok–Brassói Corona párharc győztese lesz vasárnap este.
A román labdarúgás egyik legemlékezetesebb sikere után alig két hónappal Székelyudvarhely újabb futballcsodát élhetett meg. A friss BEK-győztes Bukaresti Steaua 1986 nyarán barátságos mérkőzésen lépett pályára a C osztályos Haladás ellen.
Hazai pályán folytatja bajnoki szereplését vasárnap a Sepsi OSK és az FK Csíkszereda. A Kolozsvári U, illetve az FCSB elleni mérkőzések előtt Diószegi László és Szondy Zoltán a Székely Sportnak beszélt az esélyekről és a szezon eleji célokról.
Shahed típusú volt az a drón, amelyet pénteken a román légierő egyik F-16-os vadászgépe lőtt le a Buzău megyei Padina térségében – közölte a legfőbb ügyészség.
Menthetetlen, bukott maffiafőnökkel foglalkozni felesleges – reagált Magyar Péter miniszterelnök a Facebook-oldalán Orbán Viktor, a Fidesz elnöke, volt kormányfő Tusnádfürdőn szombaton elmondott beszédére.
Szász parasztházak német és holland tulajdonban, brit családok – akár maga Károly király – által felújított vendégházak, olasz és osztrák agrárbefektetők, Székelyföldön magyar vállalkozók.
Egy tökéletes marketinghadjárattal megtámogatott korrekt szuperprodukció, szeretem-utálom táborokkal, no meg egy fontos pozitív eredmény: egy időre lehull a por az irodalmi műről.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!