Elhozta a pontokat Galacról a Csíkszeredai Sportklub

Dobos László 2024. szeptember 15., 21:06 utolsó módosítás: 2024. szeptember 15., 21:10

Galacon is lejátszották a 2024–25-ös hokiszezon első hivatalos mérkőzését. Az Al-Duna parti városban vasárnap este a felnőtt román jégkorongbajnokságban a Csíkszeredai Sportklub három gól különbséggel verte a házigazdákat.

A Sportklub mindhárom játékrészt megnyerte Fotó: Facebook/CSM Galați

Kevés, a hivatalos statisztikák szerint alig 300 néző volt kíváncsi a galaci mérkőzésre, amelyet a vendég székelyföldi együttes uralt, minden játékrészt megnyert egy-egy góllal.

A csíkiak legeredményesebb játékosa a svéd Frederik Forsberg volt, aki háromszor is betalált a galaci kapuba.

Több helyen kicserélődött a galaci csapat, a szezon első mérkőzésén a tavalyi játékosok közül már nem szerepelt a játékvezetői lapon Szopos Magor kapus, illetve Mircea Constantin, Jevgenyij Jemeljanenko, Konsztantyin Csernyuk, Alekszej Baszkov, Alexander Nyeznyamov, Szergej Pajor, Olekszander Alekszandrov, Raul Maftei és Ráduly Szabolcs.

•  Fotó: Facebook/CSM Galați
Fotó: Facebook/CSM Galați

A csíkiaknál is voltak hiányzók, a pénteki, Brassó elleni mérkőzésen jégre lépők közül vasárnap este – különböző okok miatt – nem nevezték Adorján Attila kapust, illetve Péter Balázs, Fodor Csanád és Bíró Gergő mezőnyjátékosokat.

Román felnőtt férfi jégkorongbajnokság, alapszakasz:
Galaci CSM–Csíkszeredai Sportklub 1–4 (0–1, 0–1, 1–2),
Gólszerzők: Egidijus Binkulis (44.), illetve Frederik Forsberg (20., 21. és 41.), Rokaly Szilárd (50.).
Kapura lövések: 21–22. Büntetőpercek: 2–2.
Játékvezetők: Gergely Lehel és Gabriel Radu, illetve Andrieș Gheorghieș és Simon Roland.

Galaci CSM: Onodi Ottó, Bogdan Enache (kapusok) – Hildebrand Szabolcs, Luka Zorko, Patrik Machala, Benedek Roland, Danalizi Vilmos Gergő (első sor); Timur Raszulov, Cătălin Berdilă, Lukas Zukauskas, Egidijus Binkulis, Banceanu Levente (második sor); Ráduly Norbert, Boldizsár Cristian, Remus Gheorghe, Szőcs Attila, Silló Huba (harmadik sor); Gabriel Buleandra, Andrei Buleandra, Cezar Gheorghe (negyedik sor). Stáb: Július Pénzeš (vezetőedző), Cornel Chirita (másodedző).

Csíkszeredai Sportklub: Ambrus Levente, Simó Joel Ábel (kapusok) – Salló Alpár, Both Péter, Rokaly Szilárd, Részegh Tamás, Becze Tihamér (első sor); Gecse Hugó, Láday Tamás, Niclas Juhani Lucenius, Silló Arnold, Fredrik Forsberg (második sor); Kovács Előd, Ferencz-Csibi Róbert, Bajkó Csongor, Rokaly Norbert, Kedves Tamás (harmadik sor); Kristó Csongor, Eduard Cășăneanu, Márton Botond, György Szilárd (negyedik sor). Stáb: Kevin Constantine (vezetőedző), Péter Róbert (másodedző).

A galaci műjégpálya 2024 szeptember 15-én •  Fotó: Galaci CSM
A galaci műjégpálya 2024 szeptember 15-én Fotó: Galaci CSM

A játéknap másik mérkőzésén: Gyergyói HK–Brassói Corona 2–4.