Ezúttal a Corona volt a jobb a Gyergyói HK-val szemben

Gergely Imre 2024. szeptember 15., 20:59 utolsó módosítás: 2024. szeptember 16., 08:41

Két nagyon jó csapat küzdelme zajlott Gyergyószentmiklóson, ahol GYHK a Brassói Coronát fogadta vasárnap este. A csatát ezúttal a vendégek nyerték.

Magas iram, színvonalas játék jellemezte a vasárnapi csatát Fotó: Suciu Cristian

Szó sem volt szezon előtti formáról, az Erste Liga-címvédő Brassói Corona és az egy évvel ezelőtti bajnok és friss romániai Szuperkupa-győztes Gyergyói Hoki Klub vasárnap esti összecsapásán.

Magas iram, küzdelem és helyzetek jellemezték a mérkőzést az első pillanattól kezdve.

Az elején inkább a vendég brassóiak voltak fölényben, Williams vezető gólja nem volt véletlen. Innen viszont a GYHK vette a kezébe a meccset, Dubeaunak lett több dolga. A szünet előtt fél perccel azonban ő se tehetett semmit, egy buli után Bodó lőtt védhetetlenül. Így 1–1 állt az eredményjelzőn 20 perc után.

•  Fotó: Suciu Cristian
Fotó: Suciu Cristian

A második játékrész sok tekintetben hasonlított az elsőhöz. Ismét Williams szerzett vezetést a Coronának. És jött az egyenlítés is, Orbán találatával használta ki első emberelőnyét a piros-fehér alakulat.

A játékrész második felében nagy nyomás alatt volt a vendégek kapuja, de a hazai lendületet megtörte Messikammen sérülése, ami miatt percekig állt a játék.

Az utolsó percben pedig ismét jött egy gól de annak nem örültek a gyergyói szurkolók. Williams lövése után kötött ki harmadszor a korong Rinne ketrecében.

Az utolsó húsz percben megvoltak a gyergyói lehetőségek az egyenlítésre, de semmi nem jött össze, és persze a brassóiak is eldönthették volna a meccset már korábban mint az utolsó perc, amikor Valchar vette be az üres kaput.

Ezzel pedig a címvédő vitte el a pontokat.

Jégkorong Erste Liga, romániai bajnokság és Román Kupa
Gyergyói Hoki Klub–Brassói Corona 2–4 (1–1, 1–2, 0–1)
Gólszerzők: Chris Bodó (20. perc), Brance Orbán (29.) illetve Owen Williams (12., 27., 40.), Radim Valchar (60.)