Szó sem volt szezon előtti formáról, az Erste Liga-címvédő Brassói Corona és az egy évvel ezelőtti bajnok és friss romániai Szuperkupa-győztes Gyergyói Hoki Klub vasárnap esti összecsapásán.
Magas iram, küzdelem és helyzetek jellemezték a mérkőzést az első pillanattól kezdve.
Az elején inkább a vendég brassóiak voltak fölényben, Williams vezető gólja nem volt véletlen. Innen viszont a GYHK vette a kezébe a meccset, Dubeaunak lett több dolga. A szünet előtt fél perccel azonban ő se tehetett semmit, egy buli után Bodó lőtt védhetetlenül. Így 1–1 állt az eredményjelzőn 20 perc után.
A második játékrész sok tekintetben hasonlított az elsőhöz. Ismét Williams szerzett vezetést a Coronának. És jött az egyenlítés is, Orbán találatával használta ki első emberelőnyét a piros-fehér alakulat.
A játékrész második felében nagy nyomás alatt volt a vendégek kapuja, de a hazai lendületet megtörte Messikammen sérülése, ami miatt percekig állt a játék.
Az utolsó percben pedig ismét jött egy gól de annak nem örültek a gyergyói szurkolók. Williams lövése után kötött ki harmadszor a korong Rinne ketrecében.
Az utolsó húsz percben megvoltak a gyergyói lehetőségek az egyenlítésre, de semmi nem jött össze, és persze a brassóiak is eldönthették volna a meccset már korábban mint az utolsó perc, amikor Valchar vette be az üres kaput.
Ezzel pedig a címvédő vitte el a pontokat.
Jelentős játékosmozgás zajlik az FK Csíkszeredánál: a klub bejelentette, hogy tizenegy labdarúgó távozik a keretből. A búcsúzók között több meghatározó futballista is szerepel.
Hivatalossá vált, hogy a Kolozsvári U a Sepsi Duna Arénában rendezi meg a július 23-án sorra kerülő nemzetközi kupamérkőzését. A két klub minden részletben megállapodott, így a kolozsvári együttes Sepsiszentgyörgyön fogadhatja ellenfelét.
Az időjárás a következő négy hétben is többnyire a kánikula jegyeit fogja megtartani, miközben az ország nagy részén jelentős csapadékhiány várható az Országos Meteorológiai Szolgálat négyhetes előrejelzése szerint.
Két természetes személyt és hét kereskedelmi társaságot küldött bíróság elé a Kovászna Megyei Törvényszéki Ügyészség egy több mint 9,2 millió lejes sikkasztási és pénzmosási ügyben.
Lemondott tisztségéről Sorin Ciurariu aradi főépítész, miután a bíróság jogerős ítéletben mondta ki, hogy törvénytelen módon állították ki az engedélyt az egykori Andrényi-terményraktár lakóépületté történő átalakítására.
Autóval hajtott egy helsinki luxusüzlet kirakatába egy román bűnbanda, majd 580 000 eurós zsákmánnyal menekült. Az ország háromnegyed részén vörös hőségriasztással indul a jövő hét.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!