Debrecenben nyert a GYHK

Gergely Imre 2021. november 01., 22:15 utolsó módosítás: 2021. november 03., 14:29

Nehezen indult, de végül sima győzelmet aratott Debrecenben a Gyergyói Hoki Klub. A piros-fehérek így hat pontot hoznak haza második magyarországi Erste Liga-túrájukról.

Leküzdötték a DEAC csapatát a Gyergyói HK játékosai Fotó: Fucskó Tamás

A bedobás előtt a gyergyóiak örülhettek inkább, rácsos sisakban ugyan, de visszatért Trancă Daniel és eltiltása után Császár Hunor is, míg a túlodalon a sérüléséből felépült Hetényi Zoltán védhetett, de eltiltás miatt nem léphetett jégre Dalecky és Kloz sem Debrecennél.

A meccs rosszul kezdődött gyergyói szempontból, Gőz és Sándor Flórián találataival a 8. percben 2–0-ra vezettek a debreceniek. Innen kezdett magára találni a GYHK, emberelőnyben remek támadást vezetett Orbán és Bodó, az utóbbi pedig közelebb hozta a piros-fehéreket.

Az első harmad végén 2–1 volt az állás, és a szünet után 3–1 lett, Hári vert be egy emberelőnyt.

Aztán a 29. percben rekordgyanús teljesítményt mutatott be a GYHK: 22 másodperc alatt Orbán kétszer talált Hetényi ketrecébe és ezzel egyenlített, Bodó találatával pedig már 3–4 lett az eredmény.

A harmadik harmad elején két emberhátrányt kibekkelt a DEAC, de a 49. percben ismét kettőt lőtt a GYHK 11 másodperc alatt Császár és Vincze Péter révén, és ezzel eldöntötte a mérkőzést. A hazai együtes 3–6 után még próbálkozott, de Rinne a helyén volt.

Amikor már mindenki a meccs végét várta Kozma Ferenc betalált, és faragott a hazaiak hátrányából, de a lényegen nem változtathatott,

6–4-re nyert a Gyergyói Hoki Klub, amely így hat pontot hoz haza Magyarországról.

Jégkorong Erste Liga
Debreceni EAC–Gyergyói Hoki Klub 4–6 (2–1, 1–3, 1–2)
Gólszerzők: Gőz Balázs (5. perc), Sándor Flórián (8.), Hári Norbert (23.), Kozma Ferenc (60.) illetve Chris Bodó (15., 29.), Brance Orbán (29., 29. ), Császár Hunor (49.), Vincze Péter (49.).
Kiállításpercek: 12–10
Kapura lövések: 41–47