Brassóban győzni tudott a Ferencváros

Dobos László 2021. október 17., 20:15 utolsó módosítás: 2021. október 17., 22:37

A magyar bajnok FTC-Telekom 4–0-ra nyert Brassóban a jégkorong Erste Liga vasárnap kora esti mérkőzésén. A Fradi a Csíkszeredában és Gyergyószentmiklóson elszenvedett veresége után összeszedte magát, és sima győzelmet aratott a barcasági jégcsarnokban.

Pontokkal zárta erdélyi túráját a Fradi Fotó: Alexandra Sampetru

Gól nélküli és a kapura lövések szempontjából kiegyenlített első harmadot követően a vendég zöld-fehérek a második és a harmadik játékrészt is egyformán két góllal nyerték. Érdekessége a mérkőzésnek, hogy a házigazdáktól senkit sem állítottak ki, a Brassónak viszont hat emberelőnye volt, de ezek közül egyiket sem tudta gólra váltani.

A folytatásban mindkét csapat a nemzetközi porondon érdekelt, mindkét együttes október 22. és 24. között a jégkorong Kontinentális Kupában (KK) lép jégre.

A magyar bajnok a Tüskecsarnokban az észt Tartu Välk, az ukrán Szokol Kijev és a lett Olimp Riga ellen próbálja meg kiharcolni a továbbjutást, a Brassó pedig Franciaországba utazik, ahol a házigazda francia Amiens Gothiques, az olasz Hockey Asiago és a szlovén Acroni Jesenice lesz az ellenfele. Mindkét kvartettből csak az első helyezettek jutnak tovább a KK legjobb nyolc együttese közé.

Jégkorong Erste Liga, alapszakasz:
Brasov Corona Wolves–FTC-Telekom 0–4 (0–0, 0–2, 0–2).
Gólszerzők: Somogyi Balázs(22.), Rasmus Kulmala (34.), Pavuk Attila (42.) és Cody Fowlie (52.).
Kapura lövések: 43–56.
Büntetőpercek: 0–12.