A szövetség első embere elmondta, hogy elnöksége alatt folyamatosan és rendszeresen kellett a színfalak mögött konfliktusokat, vitákat kezelnie, és minden évben ugyanazok a vélt vagy valós sérelmek borzolták a kedélyeket. „Az MJSZ elnökeként nem mehetek el szó nélkül amellett, ami zajlik. A döntő két csapatának vezetése ahelyett, hogy csillapítaná az indulatokat, hergeli a saját szurkolótáborát.
A drukkerek a játékosok felé bicskát villantanak, fenyegetőleg lépnek fel a meccsek után is a szállodában, sértegetnek, szitkozódnak, köpködnek. Semmi nem indokolhat ilyen magatartást, illetve az ilyen viselkedés mentegetését. De ugyanígy elítélendő, amikor egy Fradi-játékos bemutat a szeredai B-középnek, vagy lerománozza a székely szurkolótábort, és ennek nincs következménye az edző és a klub részéről”
– mondta Such.
A bíráskodással kapcsolatban leszögezte, hogy a játékvezetés jelenleg a nemzetközileg legmagasabban jegyzett része az Erste Ligának. Szerinte érdemes megnézni, hogy a bírók hány százaléka fúj például az osztrák ligában vagy nemzetközi versenyeken. Örülne, ha a magyar játékosok, edzők és klubvezetők olyan nemzetközi tiszteletnek örvendenének, vagy úgy fejlődnének, mint a bírók.
Arra a kérdésre, hogy bár Nagy Gergő Salló Alpárral szemben történt ütközése után semmit sem fújtak a játékvezetők, majd a fegyelmi bizottság mégis eltiltotta az FTC-Telekom csapatkapitányát, Such a következőket válaszolta: „a 10 millió szövetségi kapitány mellett a 10 millió játékvezető országa is vagyunk, de azt valószínűleg kevesen tudják, hogy nagybüntetést csak akkor fújhat be egy bíró, ha 100%-ban biztos benne, hogy szabálytalanság történt. Ez nem jelenti azt, hogy ha nem fúj, akkor szabályosnak minősítette a történteket. Pontosan tudják, hogy profi háttértámogatás van mögöttük a nem pontosan látott és megítélt esetek utólagos kivizsgálására”.
A csíkszeredai drukkerek szerint kevés, a fradisták szerint sok Nagy Gergő három meccses eltiltása. „Nem új dolog, hogy valaki nem ért egyet egy szankcióval, vagy annak a mértékével. Ugyanakkor attól, hogy nincs egyetértés, még nem lesz az ítélet jogtalan. (…) Nyilvánvaló, hogy egy érintettnek sem tetszik az eltiltás, ennek ellenére mindössze 3 olyan eset volt, amikor sportszakmai vita követte a határozathozatalt. Ez az összes esetre vetítve alig több mint 1 százalék.
– hangsúlyozta a szövetség elnöke.
Dr. Such György ugyanakkor elmondta, hogy az MJSZ nem engedheti meg, hogy néhány ember – köztük sportvezetők – felelőtlen viselkedése romba döntse az Erste Liga és általában a magyar jégkorong nimbuszát. Ezért az Erste Liga és szponzorai reputációjának védelme érdekében a szükséges eljárást meg fogják indítani az érintett klubokkal szemben.
Az interjúban elhangzottak kapcsán megkerestük Hodos Lászlót, a Csíkszeredai Sportklub elnökét, aki nem kívánt nyilatkozni.
A Csíkszeredai Sportklub–FTC-Telekom Erste Liga-döntő harmadik mérkőzését kedden 18 óra 15 perctől rendezik, a párharc 1:1-re áll.
A portál ezen funkcióinak használatához el kell fogadnia a sütiket.