Behúzta a kötelezőt a GYHK

Gergely Imre 2021. december 10., 22:14 utolsó módosítás: 2021. december 10., 23:58

A Dunaújvárosi Acélbikák voltak a Gyergyói Hoki Klub vendégei péntek este az Erste Liga alapszakaszában. Szilassy Zoltán legénysége már az első harmadban háromgólos előnyre tett szert, amit meg is őrzött a meccs végéig, így újabb 3 pontot szerzett.

Már az első harmadban eldöntötték a piros-fehérek Fotó: Szász Adorján/GYHK

Nem sok esélyt adott a GYHK az dunaújvárosiaknak az első harmadban, DiDiomete már a második percben betalált, Kovács Márk kapuson túljutott a lövése. Nem sokkal később a kanadai-olasz csatár ökölvívásban is jeleskedett, Pozsárral szemben győzött volna pontozással, ha a hokiban ezt jegyeznék.

Ezért itt csak büntetőpercek járnak.

Nem jelentett problémát a gyergyóiaknak az sem, hogy ő a padon pihent, Vincze Péter tette bele az ütőjét Haaranen lövésébe és növelte a különbséget,

majd jött egy már menetrendszerű Orbán-Bodó összjáték és már 3–0-ra módosult az eredmény.

A második harmadban akár 4-5 gólt is lőhetett volna a piros-fehér gárda, de Kovács parádézott, mindent hárított. Rinne is nagyokat védett, amikor a szorításból kiszabaduló Acélbikák kontráinál erre szükség volt. Aztán a játék képével ellentétesen szépített a vendégcsapat, egy kipattanót Dudkin vágott a hazai ketrecbe.

Fotó: Szász Adorján/GYHK

A harmadik harmad ismét gyergyói találattal indult, Kozma bombázott, és alakította ismét 3 gólosra a különbséget. Mint utóbb kiderült, ezzel a végeredmény is beállította, hiszen a későbbiekben már nem változott az állás,

a Gyergyói Hoki Klub 4–1-re győzte le a Dunaújvárosi Acélbikákat és újabb 3 pontot szerzett.

A GYHK legközelebb december 30-án játszik újra Erste Liga mérkőzést, amikor a Csíkszeredai Sportklub vendége lesz. Addig is holnap 18.30-tól és vasárnap 11 órától a Sportul Studențesc együttesével találkoznak.

Jégkorong Erste Liga
Gyergyói Hoki Klub–Dunaújvárosi Acélbikák 4–1 (3–0, 0–1, 1–0)
Gólszerzők: Devin DiDiomete (2. perc), Vincze Péter (9.), Chris Bodó (12.), Kozma Zsolt (42.), illetve Dimitrij Dudkin (38.)
Kapura lövések: 40–30
Kiállításpercek: 17–15