Sean Simpson, a magyar válogatott szeptemberben kinevezett szövetségi kapitánya kihirdette első keretét. A kanadai edző a Magyar Jégkorong Szövetség szerdai tájékoztatása szerint két kapusnak, kilenc hátvédnek és 14 csatárnak küldött meghívót.
A magyar hokisok jövő héten két felkészülési meccset játszanak Lengyelország csapatával a budapesti Tüskecsarnokban. Az elsőt november 5-én (csütörtök) este, a másodikat szombat délután rendezik.
A beválogatott 25 jégkorongozó között találjuk Becze Tihamért, a Csíkszeredai Sportklub támadóját is.
A kék-fehérek gyergyószárhegyi játékosa 2018 decemberében a norvégiai EIHC-tornán mutatkozott be a magyar válogatottban. Egy évvel később egy budapesti felkészülési tornán is szerepelt a nemzeti csapatban.
Becze mellett másik két székelyföldi születésű csatár, Bartalis István, illetve Sofron István is tagja a keretnek. Előbbi az osztrák bajnokságban szereplő Hydro Fehérvár AV 19, utóbbi az erste ligás MAC HKB Újbuda csapatát erősíti.
A válogatott szakmai stábjában szerepel Szilassy Zoltán, a Gyergyói Hoki Klub vezetőedzője, aki másodedzői szerepet tölt be a nemzeti együttesnél.
A magyar válogatott legutóbb kilenc hónapja, a nottinghami olimpiai selejtezőn volt jégen. A lengyelek elleni mérkőzésekre a járvány miatt korlátozott számban értékesít belépőket az MJSZ.
Visszalépett a jégkorong Kontinentális Kupán való részvételtől a Gyergyói Hoki Klub, helyette a Brassói Corona képviselheti Romániát az európai kupasorozatban.
A Román Labdarúgó-szövetség (FRF) új pénzügyi értékelése szerint az FK Csíkszereda és a Sepsi OSK is a stabilan működő klubok közé tartozik. A két székelyföldi együttes több nagy múltú riválist is megelőzött a rangsorban.
Felrobbant egy tengeri drón pénteken a konstancai kikötőben; a robbanás hangja a környező lakónegyedekben is hallható volt.
Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök kinevezte Lőrincz Helgát az RMDSZ javaslatára az Országos Tulajdon-visszaszolgáltatási Hatóság (ANRP) elnökévé.
1920. június 4-én írták alá a versailles-i Grand Trianon kastélyban azt a békeszerződést, amely alapjaiban formálta át Magyarország sorsát. A Nemzeti Összetartozás Napja alkalmából Köő Artúr történészt, Trianon-kutatót kérdeztük.
Románia kiutasíthatja az orosz nagykövetet, ha újabb orosz drónok hullanak az országra. A személyi igazolványáért ment a plázába egy férfi, öt év börtön lett a vége.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!