A magyar válogatott a februárban rendezett, nottinghami olimpiai selejtező óta nem játszott mérkőzést. A Magyar Jégkorong Szövetség (MJSZ) tájékoztatása szerint a nemzeti csapat a budapesti Tüskecsarnokban jövő héten kétszer is összecsap a lengyelekkel a Tippmix Nemzetek Tornája keretében.
Az első találkozót magyar idő szerint november 5-én (csütörtökön) 20 órától rendezik, a másodikat pedig két nappal később 14.10-es kezdéssel.
A lengyelek ellen bemutatkozik a magyar válogatott szeptemberben kinevezett szövetségi kapitánya, Sean Simpson.
A svájci válogatottal korábban vb-ezüstérmes 60 esztendős szakvezető hamarosan kihirdeti keretét.
A járvány miatt a Tüskecsarnok befogadóképességének a felét használhatja ki a szövetség, a nézőknek pedig kötelező lesz a maszk viselése. Az online jegyértékesítés kedden este indul.
A Kézdiszentléleki Perkő hosszú évtizedek óta meghatározó alakja a háromszéki labdarúgásnak, az 1954-ben alapított labdarúgóklub Kovászna megyében egyedülálló módon ötven éve megszakítás nélkül tagja a megyei élvonalnak.
Gyakorlatilag már negyedóra után eldőlt a három pont sorsa, az FCSB kétszer is betalált az FK Csíkszereda ellen. A házigazda székelyföldiek nem tudtak válaszolni, és a második mérkőzésüket is elveszítették a labdarúgó Szuperliga új idényében.
A körforgalomban való közlekedés gyakran okoz nehézséget a járművezetőknek, az egyik leggyakoribb dilemma pedig, hogy kell-e indexelni a kereszteződésbe való behajtáskor. A rendőrség videóban adott egyértelmű választ.
A magyar kormánynak kötelessége a határon túli magyarok jogainak képviselete, ami azt is jelenti, hogy ezekből a jogokból nem lehet elvenni – hangsúlyozta Tarr Zoltán Fehéregyházán.
Ukrajna előbb-utóbb elveszíti majd azokat a nyugati területeit, amelyek korábban Lengyelországhoz, Magyarországhoz és Romániához tartoztak – jelentette ki Vlagyimir Putyin orosz elnök.
Közben Kazahsztán újraindította a kőolaj szállítását azon a terminálon, ahonnan Románia olajszükségletének nagyobbik részét kapja. És Románia kiutasított egy orosz diplomatát az utóbbi napok drónincidensei miatt.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!