A Sportklub negyven perc alatt elintézte az Acélbikákat

Dobos László 2021. december 12., 21:20 utolsó módosítás: 2021. december 12., 21:51

Magabiztos győzelmet aratott a Csíkszeredai Sportklub vasárnap este a jégkorong Erste Ligában. A listavezető székelyföldi alakulat hazai jégen 7–2-re verte a dunaújvárosiakat. Mind a hét hazai gól az első két játékrészben született.

A járványügyi szabályok miatt ezúttal is csak félháznyi néző lehetett a Vákár Lajos Műjégpályán, a szurkolás azonban – akárcsak a pénteki, Újpest elleni találkozón – felért egy teltházas mérkőzésen tapasztalt buzdítással.

A hazai csapatban hosszú idő után újra jégre lépett a sérülésből felépülő Részegh Tamás, a vendégek szakvezetője pedig az a cseh Leo Gudas, aki 2016 őszétől 2019 tavaszáig a Sportklub vezetőedzője volt.

Az első játékrészt végig támadó Sportklub az első húsz perc alatt 4–0-ra elhúzott, s bár a második harmadban egy emberelőnyös szituációból szépített a Fejér megyei gárda, a házigazdák újabb három gólt lőttek az Acélbikáknak (7–1).

Sok kiállítás és csupán egy gól került be a játékvezetői jegyőzkönyvbe az utolsó játékrészben: a 49. percben a vendégek kihasználtak egy újabb emberelőnyt és ötgólosra csökkentették hátrányukat.

A válogatottak akciói miatt egy hetes szünet következik az Erste Ligában. Az erdélyi csapatok még két mérkőzést játszanak ebben az évben az Erste Ligában: december 28-án Brassó–Sportklub, december 30-án pedig Sportklub–Gyergyói HK összecsapás szerepel a programban.

Jégkorong Erste Liga, alapszakasz:
Csíkszeredai Sportklub–Dunaújvárosi Acélbikák 7–2 (4–0, 3–1, 0–1).
Gólszerzők: Jevgenyij Szkacskov (4., 10.), Rokaly Szilárd (19., 24.), Gyenisz Kuljas (20.), David Stach (26.) és Becze Tihamér (39.), illetve Szécsi Patrik Balázs (31.) és Szappanos Dávid (50.).
Kapura lövések: 48–27.
Büntetőpercek: 14–16.
Játékvezetők: Csomortáni Zsolt és Galusnyák Levente, illetve Magyar Áron és Crișan Hunor Flavius.

Egy másik vasárnapi mérkőzésén:
Brassói Corona–Újpesti TE 3–1 (1–0, 1–1, 1–0.).
Gólszerzők: Samuel Owen Willimas (4.), Chase William Schaber (22.) és Molnár Zoltán (59.), illetve Jack Henry Suter (37.).