A Sportklub fölényesen nyerte a székely hokirangadót – képeken az összecsapás

Dobos László 2021. december 30., 20:56

Jó színvonalú, kemény, de sportszerű mérkőzéssel zárta a 2021-es esztendőt a Csíkszeredai Sportklub és a Gyergyói Hoki Klub. A két csapat csütörtök esti mérkőzése dupla szorzójú volt, a jégkorong Erste Liga mellett a román bajnokságba is beszámított. Az összecsapást 7–2-re a házigazda Sportklub nyerte.

Fotó: Veres Nándor

Ünnepi pillanatok előzték meg a Vákár Lajos Műjégpályán az esztendő utolsó székely rangadóját, a mérkőzés előtt búcsúzott el a profi jégkorongozástól a hazaiak hátvédje, Flinta Botond. A kezdőkorongot is ő dobhatta be a közönség nagy tapsa közepette.

Számos közéleti személyiség volt kíváncsi az év végi Csíkszereda–Sportklub összecsapásra, a nézők között felfedeztük Korodi Attilát, Csíkszereda polgármesterét, Borboly Csabát, Hargita Megye Önkormányzatának elnökét, illetve dr. Konrád Juditot, a Megyei Sürgősségi Kórház menedzserét. A szervezők szép gesztust tettek a kórházi alkalmazottak és a mentősök felé, számukra erre a mérkőzésre ingyenes volt a belépő. A Sportklub két volt kiváló jégkorongozója is megnézte a találkozót, a nézők között találtuk Horváth Lászlót és Václav Novákot.

Kiváló hangulatot teremtettek a két csapat szurkolói, sportszerűen végig buzdították kedvenceiket. A mérkőzés első gólszerzési lehetősége a vendégek előtt adódott, a 9. percben a kapuvasat találták el. Két percre rá jött az első hazai gól, emberelőnyös szituációban Kuljas lökete kötött ki a GYHK kapujában (1–0). Két percre rá egyenlítettek a vendégek, Kozma közelről, szögből leadott lövése bepattant Adorján kapujába (1–1). Nem tartott sokat a döntetlen állás, egy percre rá Szkacskov a felső hosszúba lőtte a korongot (2–1). Az első játékrész végén a gyergyói kapu mögött korongot szereztek a csíki csatárok, majd egy rövid gyors összjáték után Cășăneanu a hálóba csúsztatta a játékszert (3–1).

Jó iramú hokit hozott a második játékrész, amikor az első harmadhoz hasonlóan a Sportklub támadott többet. A 31. percben emberelőnyös helyzetben növelték előnyüket a csíkiak, Szkacskov emelt korongja bepattant Ruczuj kapujába (4–1). A gól után kapust cserélt a gyergyói szakvezetés, Ruczuj Gellért helyét Demeter Arnold vette át. A játékrész végén szépített a vendégcsapat Sylvestre ártalmatlannak tűnő lövése bepattant a csíki kapuba (4–2). A második szünet előtt még volt egy csíki gól, de a játékvezetők videólejátszón visszanézték, és szabálytalannak találták.

Nagyon eredményes volt az utolsó játékrészben a Sportklub, előbb Péter Balázs növelte három gólosra (5–2) csapata előnyét, majd Stach és Szkacskov fejezett be góllal egy-egy emberelőnyt (7–2).

A két csapat ebben a bajnokságban harmadik alkalommal találkozott. Az első kettőt Gyergyószentmiklóson rendezték és mindkettő szoros eredményt hozott: szeptember 24-én a házigazdák hosszabbítás után 8–7-re győztek, november 26-án pedig a vendég Sportklub 5–4-re nyert.

Jégkorong Erste Liga, alapszakasz:
Csíkszeredai Sportklub–Gyergyói Hoki Klub 7–2 (3–1, 1–1, 3–0).
Gólszerzők: Gyenisz Kuljas (11.), Jevgenyij Szkacskov (14., 31. és 57.), Eduard Cășăneanu (18.), Péter Balázs (43.) és David Stach (52.), illetve Kozma Zsolt (13.) és Sébastien Sylvestre (39.).
Kapura lövések: 46–24.
Büntetőpercek: 10–14.
Játékvezetők: Csata Attila és Gabriel Radu, illetve Cristian Filip és Andries Gherghieș.