Pat Cortina szövetségi kapitány csapata a világranglistás helyezések (10–16.) alapján esélyesebbként várhatta a találkozót, ám a szlovákok az elmúlt években látványos fejlődésen mentek keresztül, és például a még mindig csak 16 éves Nela Lopusanova – valamint az együttes támadósora – nemzetközi szinten is komoly tényező. A magyar keretből a hátvéd Gengeliczky Dorottya, a csatár Rónai Alexandra és a kapus Milibák Helga maradt ki.
Jól kezdtek a magyarok, mezőnyfölénybe kerültek, azonban jól védekezett a rivális. Amikor sikerült emberelőnyhöz jutni, akkor Laura Sulikova blokkolt kétszer ordító helyzetben. A Cortina-csapat lendületét Seregély Míra kiállítása törte meg, az emberhátrányos sorok viszont remekeltek a két perc alatt, akárcsak Németh Anikó a kapuban.
A második harmad áthúzódó magyar fórral indult, Garát-Gasparics Fanni éles szögből leadott lövését pedig vetődve védte hatalmas bravúrral Andrea Risianova. Később a szlovák kapusnak megint szerencséje volt, amikor mögé került a pakk, de nem csorgott be a gólvonal mögé.
A meccs derekán azonban egy rossz korongkihozatalt góllal büntetett a szlovák alakulat, a csapatkapitány Janka Hlinkova tuszkolta be a Németh Anikóról felperdülő korongot. Gyorsan jött egy emberelőny, amiből Huszák Alexandra egyenlített, Dabasi Réka takarta a kapus elől a kilátást.
A csatárnak ez volt a 41. gólja tétmérkőzésen, amivel rekorder a magyar válogatottban.
A szlovákok előtt még adódott egy nagy helyzet, de Németh Anikó vissza tudott nyúlni lepkéskesztyűvel. A záró játékrész elején a támadóharmadban elhozott buli után Jókai-Szilágyi Kinga nyúlt bele egy távoli lövésbe, és így már a Cortina-csapat vezetett.
Felpörgött a hátrányba került szlovák együttes, Németh Anikónak kellett komolyat védenie. Hlinkova kiállítását követően, azonos létszámban Németh Anikó spárgázta ki a jobb alsó sarokba tartó lövést.
A hajrában Garát-Gasparics üres kapus góllal állította be a végeredményt.
A két csapat közös, kereken tíz évre visszanyúló történelmében ez volt a 15. találkozó és a 12. magyar siker.
A bremerhaveni torna győztese vehet részt az egy év múlva esedékes milánói-cortinai olimpián. Abban az esetben, ha a már kvótás orosz válogatott mégsem indulhatna – erről a Nemzetközi Olimpiai Bizottság márciusi elnökválasztása után születik döntés –, akkor a három selejtezős torna legjobb másodikja is ott lehet az ötkarikás játékokon.
A női hoki 1998 óta szerepel az olimpiai programban, a magyarok még sosem jutottak ki. A férfiak legutóbb 1964-ben játszottak az ötkarikás játékokon, ugyanakkor az már tavaly augusztusban eldőlt, hogy nélkülük rendezik a következő seregszemlét.
Női jégkorong, olimpiai selejtező, 1. forduló
Magyarország–Szlovákia 3–1 (0–0, 1–1, 2–0)
gól: Huszák (34.), Jókai-Szilágyi (44.), Garát-Gasparics (60.), illetve Hlinkova (32.)
Később: Németország–Ausztria 20.30-tól.
A további program: szombaton 15.30-tól Szlovákia–Németország, 19 órától Magyarország–Ausztria; vasárnap 15.30-tól Ausztria–Szlovákia, 19 órától Németország–Magyarország.
Kiváló teljesítményével életben tartotta csapata győzelmi esélyeit és mentett egy pontot a Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK-nak. A háromszékiek hősét, Gyenge Szilárdot a Hivatásos Labdarúgó Liga (LPF) beválasztotta a 24. forduló álomcsapatába.
Vasárnap kezdődik Georgiában a 2025-ös Téli Európai Ifjúsági Olimpiai Fesztivál, amelyen Romániát négy sportágban húsz sportoló képviseli. Közülük tizenketten magyar nemzetiségűek. A nyolctagú biatloncsapatból öten székelyföldiek.
Veszélyes helyzet alakult ki kedden az udvarhelyszéki Gagyban, ahol bocsos anyamedvét láttak a településen. Nem volt egyszerű elkergetni a faluhoz közel tanyázó nagyvadat, amely rátámadt a vadőrre. A medve üregében kutyatetemeket és két bocsot találtak.
Ingerült hangon követelte a román nyelv használatát egy rosszullétre panaszkodó idős személyhez kiszálló mentőorvos Kolozsváron – a felháborító esetről a Szabadság helyi napilap portálja számolt be szerdán.
Újabb meghökkentő fizetéses statisztikák láttak napvilágot: a jelenleg alkalmazott havi bruttó román minimálbér vásárlóerő-egységben kifejezett értéke – mely életszerűbb összehasonlításra ad lehetőséget – immár az európai top 10-ben szerepel.
Călin Georgescu már arról is nyíltan beszélt, hogy területeket akar Ukrajnától. Meddig lehet elmenni a populizmusban?
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!