Hirdetés

A következő BJAHC–Sportklub összecsapás igazi háború lesz – véli a csíkiak másodedzője

Szerdán este folytatódik a párharc
Fotó: Borbély Fanni

2024. március 19., 09:22

Fordulatos mérkőzésén nyert a Csíkszeredai Sportklub hétfőn este a BJAHC ellen a jégkorong Erste Liga negyeddöntőjében. A négy győzelemig tartó párharcban a csíkiak összesítésben 3:2-re vezetnek. Folytatás szerdán este Budapesten.

2024. március 19., 09:22

A házigazda együttes Sofron István góljával már 80 másodperc után előnybe került, de még a harmad vége előtt jött az egyenlítés. A mérkőzés felénél Schlekmann emberelőnyben szerzett találatával a Budapest Jégkorong Akadémia HC átvette a vezetést, azonban Péter Balázs két perccel a rendes játékidő vége előtt hosszabbításra mentette a találkozót. A túlórában Rokaly Norbert egy emberhátrányos góljával 3–2-re nyert a székelyföldi gárda, és összesítésben szintén 3:2-re vezetnek a csíkiak.

Kapcsolódó

Hirdetés

A következő BJAHC–Sportklub mérkőzés szerdán 20 órakor kezdődik Budapesten, a káposztásmegyeri Vasas Jégcentrumban. Ha szükséges, akkor a hetedik mérkőzést is ott rendezik, csütörtökön este. A párharc győztese az alapszakaszt megnyerő Ferencvárossal találkozik az elődöntőben.

Mark LeRose, a Sportklub másodedzője szerint fontos momentuma volt a mérkőzésnek, amikor kapus nélkül, a rendes játékidő legvégén egyenlíteni tudtak. „Aggódtam, amikor emberelőnyből betaláltak. Sajnos, a mi emberfóros játékunk nem volt megfelelő, több egységet is kipróbáltunk, de semmi sem működött igazán.

A széria során általában a speciális egységek szállítják a győzelmet. Fontos volt, mikor levettük a kapust, és így létszámfölényes, hat az öt elleni játékban egy nagy gólt tudtunk szerezni – két perccel a rendes játékidő vége előtt”

– fogalmazott Mark Le Rose.

Hozzátette, aztán elkövettek egy szabálytalanságot, így emberhátrányba kerültek, és bár ritkán esik meg, hogy létszámhátrányos találatot szerezzenek, ám Rokaly Norbertnek volt egy megugrási lehetősége, amit kihasznált, és jó érzés volt, hogy sikerült hosszabbításban megszerezni a győzelmet.

Úgy gondolom, hogy a következő mérkőzés is igazi háború lesz, ahogy eddig is. Minden meccs egygólos különbséggel zárult eddig. Ugyanilyen küzdelemre számítok, bárki győzhet, annak függvényében, kinek sikerül befejeznie a lehetőségeit.

A szurkolóink által teremtett hangulat mindig kiemelkedő. Véleményem szerint, valóban a legjobb szurkolók vannak itt Csíkszeredában” – nyilatkozta Mark LeRose.

•  Fotó: Borbély Fanni Galéria

Fotó: Borbély Fanni

Kangyal Balázs, a BJAHC vezetőedzője úgy vélte, hogy teljes mértékben a kezükben volt a meccs, mégis kikaptak. „A rájátszásban nem csak hatvan percig kell jól játszani, hanem még tovább. Pár perccel a rendes játékidő vége előtt szereztek egy gólt, a végén pedig egy hiba eldöntötte.

Ez olyan sport, amikor nem elég az, hogy hatvan percig jól játszol, hanem tovább kell. Nyilván nekünk a rutin hiányzik, nagyon sok a fiatal srác, de összességében mindig azt mondom, mikor tükörbe nézek, hogy igen, mindent megtettünk. Ott a következő lépés, megdolgoztunk érte, hogy legyen még sansz, visszamegyünk, és vagy véget ér a szezon, vagy kapunk még egy esélyt

– közölte Kangyal.

Kiemelte, hogy mind a két csapat remek teljesítményt nyújtott, a kapusok is, mindenki aki a pályára lépett mindent megtett, úgyhogy megint csak a jégkorong nyert. „Összességében olyan dolgokban kell jobbnak lennünk szerdán, amiket meg kell tanulnunk a saját bőrünkön. Mondtam többször, mindenféle mellékzönge nélkül, hogy például Brown nem tudott beöltözni az ellenfélnél, aki egy meghatározó légiós, azért, hogy Szkacskov tudjon beállni a negyedik sorba. Nálunk a 2004-es és 2005-ös születésű játékosaink szerepelnek ott.

A nagy kérdés az az, hogy miből tudunk tanulni és mennyi időnket veszi el, hogy felfogjuk, és legközelebb ne csináljuk meg ugyanezeket a hibákat”

– hangsúlyozta Kangyal.

•  Fotó: Borbély Fanni Galéria

Fotó: Borbély Fanni

A többi párharc már befejeződött. A Gyergyói HK söpréssel, összesítésben 4:0-val ejtette ki az Újpest csapatát, a Ferencváros 4:1-es összesítéssel nyert a Debreceni EAC ellen, míg a negyedik párharc, a Brassói Corona–Miskolci DVTK Jegesmedvék sorozat a barcaságiak 4:2-es győzelmével zárult.

Az elődöntőben az egyik ágon a Gyergyói HK a Brassói Coronával meccsel, a másik ágon pedig ellenfélre vár a Ferencváros.

Kapcsolódó

szóljon hozzá!
Hirdetés
Hirdetés
Ajánljuk még

Tizenegy játékosától búcsúzott el az FK Csíkszereda

Jelentős játékosmozgás zajlik az FK Csíkszeredánál: a klub bejelentette, hogy tizenegy labdarúgó távozik a keretből. A búcsúzók között több meghatározó futballista is szerepel.

Valentin Suciu már pihent eleget, új kihívásra vágyik

Több mint két hónapja nincs csapata Valentin Suciunak, aki a meghiúsult szatmárnémeti lehetőségről és a jövőbeli terveiről beszélt. A sepsiszentgyörgyi szakember szerint egyre nehezebb új együttest találni, de készen áll arra, hogy ismét kispadra üljön.

Székelyhon

Gyermekcsoporttal túrázott a pedagógus, amikor villámcsapás érte

Villámcsapás ért egy tanárt a Bucsecs-hegységben, miközben egy 14 gyermekből álló csoporttal túrázott. A pedagógust eszméletlen állapotban találták meg a hegyimentők, majd hordágyon szállították le a hegyről.

`
Krónika

Románul nem beszélő magyar rászorulók kerültek távoli megyékbe a bihari menhelyekről

Teljes zűrzavar közepette szállították el a Bihar megyében felszámolt illegális szociális létesítmények lakóit, közülük sok magyar rászoruló Olténiába került.

Krónika

Merre mozdul el a román–magyar viszony, és milyen szerep jut ebben az RMDSZ-nek és a fekete-tengeri gáznak

Közismert okok miatt jó ideje nemigen beszélhetünk román–magyar államközi kapcsolatokról. Ennek ellenére, sőt annál inkább adódik a kérdés, hogy merre mozdul el a két szomszédos ország viszonya, és hogy ez milyen hatást gyakorol az erdélyi magyarokra.

Főtér

A cigánymisszió hatalmas lehetőséget rejt az erdélyi református egyház számára

Nem mindegy, hogy milyen kézben marad a hátrahagyott református örökség – Makkai Péter református lelkész, korábbi szociális államtitkár előadásán jártunk.

Ez is érdekelheti

Újabb két alapember hosszabbított, folytatja a keretépítést a Brassói Corona

A Brassói Corona újabb két hosszabbítást jelentett be a 2026–2027-es jégkorongidény előtt. A klub közlése szerint Rokaly-Boldizsár Richárd és Gajdó Tamás is a sárga-kékeknél folytatja pályafutását.

Két kulcsemberrel is hosszabbított, betonerős csapatot épít a Brassói Corona

Gőzerővel készül a következő idényre a Brassói Corona, amely a 2026–2027-es szezonban ismét több sorozatban is érdekelt lesz. Ennek megfelelően a Cenk-alatti együttes vezetősége folyamatosan dolgozik a keret megerősítésén.

Gyergyóból Brassóba igazolt a finn alapember

Újabb jelentős igazolást jelentett be a Brassói Corona: a következő idénytől a sárga-kékeket erősíti Konsta Mesikämmen, aki az elmúlt három szezonban a Gyergyói Hoki Klub meghatározó hátvédje volt.

Aláírt a Coronához a magyar válogatott csíkszeredai hokis

Tizenegy év után távozott Székesfehérvárról Mihály Ákos, a korábbi magyar válogatott jégkorongozó az Erste Liga legutóbbi szezonjában ezüstérmes Brassói Coronánál folytatja.

Négyszeres Erste Liga-bajnokkal erősítenek a Háromszéki Ágyúsok

A Háromszéki Ágyúsok újabb tapasztalt játékossal erősítik meg keretüket a szezonkezdés előtt. A narancs-kék mezes együtteshez csatlakozik Farkas Tamás, a 34 éves hátvéd, aki a Brassói Coronától érkezik az Ágyúsokhoz.

Visszatér a közönségkedvenc: Molnár Zsombor ismét az Ágyúsokat erősíti

Újabb fontos láncszemmel bővül a Háromszéki Ágyúsok kerete, ugyanis Molnár Zsombor személyében egy rutinos, Erste-ligás tapasztalattal rendelkező támadó tér vissza az együtteshez.

Reisz Áron Németországban folytatja

Öt szezon után elhagyja a Csíkszeredai Sportklubot Reisz Áron. A 31 éves csatár a német jégkorongbajnokság harmadosztályában, a DEL3-ban szereplő Hammer Eisbären csapatához igazolt.

Málnai Zalán aláírta első profi szerződését

Egy újabb fiatal játékos kap lehetőséget a jégkorong Erste Liga újoncánál: a 19 éves Málnai Zalán a Sapientia U23 együttesétől a Háromszéki Ágyúsokhoz szerződött.

Zajlik az élet Brassóban: kontinentális program, két távozó, egy hosszabbítás

Az erdélyi hokicsapatok közül jelenleg a Brassói Corona a legaktívabb a közösségi médiában: egymást érik a kerettel kapcsolatos hírek. A Cenk-aljai együttes indul a Kontinentális Kupában a visszalépett Gyergyói HK helyett, közzétették a programot.

Egyben maradt a hazai mag, épül a Csíkszeredai Sportklub új csapata

Megkezdte a 2026/2027-es jégkorongszezonra való felkészülést a Csíkszeredai Sportklub. A megmaradt hazai maghoz több tehetséges fiatal csatlakozott, a csapat pedig keményen dolgozik, hogy a bajnokságok rajtjára minden tekintetben készen állhassanak.

Hirdetés
Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!