Ismét hosszabbításba torkollott a csata, emberhátrányban nyert a Sportklub

Dobos László 2024. március 18., 21:53

Karnyújtásnyira került a jégkorong Erste Liga elődöntőjétől a Csíkszeredai Sportklub. Hétfőn este a negyeddöntő ötödik csatájában a székelyföldi kék-fehérek kevésbé látványos, de lelkes játékkal legyőzték a BJAHC-t és összesítésben 3:2-re vezetnek a négy nyert mérkőzésig tartó párharcban.

Minden korongért nagyot csatáztak a felek, ezúttal is a végéig izgalmas volt a csata Fotó: Borbély Fanni

Telt ház volt hétfőn este is a Vákár Lajos Műjégpályán, a hatodik, de papíron csak az ötödik Csíkszeredai Sportklub–Budapesti Jégkorong Akadémia HC összecsapáson az Erste Liga negyeddöntőjében. A házigazdáknál hiányzott Aidan Brown, valamint az Erste Ligában játékjogától megfosztott Cody Milan, a vendégeknél pedig Ivan Vorobjov.

Fotó: Borbély Fanni

Nem kímélték egymást a játékosok az első húsz percben, nagy iramot diktáltak és sok kemény ütközést láthatott a közönség. A vezetést már a 2. percben megszerezte a Sportklub, amikor Sofron egy lövőcsel után középről gólt szerzett (1–0). A BJAHC azonban az első szünetig egyenlíteni tudott, egy nagy kapu előtti kavarodásban Tyeszlenko közelről a ketrecbe ütötte a korongot (1–1).

A második játékrészben mindkét csapatnak volt három-három emberelőnye, de ezekből csak a vendégek tudtak eredményesek lenni, Schlekmann 29. percben szerzett találatával (1–2) két harmad után a vendégeknél volt az előny. A második szünetet követően is volt egy kettő perces emberelőnye a házigazdáknak, de ezt sem tudták gólra váltani.

Két és fél perccel a rendes játékidő vége előtt a Sportklub szakvezetése időt kért, majd kapusa helyett is mezőnyjátékost küldött a jégre. Hat az öt ellen gólt szerzett a Sportklub, kapu előtti kavarodásban Péter Balázs lőtte be a korongot a vendégek hálójába, a gólt pedig csak videóelelemzés után érvényesítették a játékvezetők (2–2).

Következett a negyedik játékrész, amelyet egy – a rendes játékidő vége előtt 11 másodperccel – könnyen megítélt kisbüntető miatt emberhátrányban kezdett a Sportklub. A ráadás csak 77 másodpercet tartott, nagy hibát követtek el az emberelőnyben lévő vendégek: saját harmadában korongot veszített a BJAHC, Rokaly Norbert korcsolyázhatott a kapu felé, ahol Farkas Rolandot kicselezve a kapuba ütötte a korongot (3–2).

Ez a mérkőzés volt a párharc harmadik olyan csatája, amely hosszabbításban dőlt el, a csíkiak összesítésben ismét átvették a vezetést, egy győzelemre kerültek az elődöntőtől.

Jégkorong Erste Liga, negyeddöntő, ötödik mérkőzés:
Csíkszeredai Sportklub–Budapest Jégkorong Akadémia HC 3–2 (1–1, 0–1, 1–0, 1–0) – hosszabbítás után
Gólszerzők: Sofron István (2.), Péter Balázs (58.) és Rokaly Norbert (62.), illetve Vitalij Tyeszlenko (16.) és Schlekmann Márk (29.).
Kapura lövések: 24–19.
Büntetőpercek: 10–10.
Játékvezetők: Soós Dániel és Varjú Árpád, illetve Magyar Áron és Andrieș Gheorghieș.

Csíkszeredai Sportklub: Matt O'Connor, Ambrus Levente (kapusok) – Karel Kubát, Troy Rutkowski, Rokaly Szilárd, Részegh Tamás, Becze Tihamér (első sor); Gecse Hugó, Ferencz-Csibi Róbert, David Levin, Péter Balázs, Sofron István (második sor); Salló Alpár, Láday Tamás, Rokaly Norbert, Reisz Áron, Fodor Csanád (harmadik sor); Eduard Cășăneanu, Spencer Asuchak, Jevgenyij Szkacskov (negyedik sor). Vezetőedző: Vacláv Novák.

Budapest Jégkorong Akadémia HC: Farkas Roland, Kiss Dániel Péter (kapusok) – Szabó Bence, Pozsgai Tamás, Ilja Culigin, Joni Jesperi Viikilä, Keresztes Levente (első sor); Dóczi Zsombor, Oliver Dame-Malka, Schlekmann Márk, Kirils Galoha, Jevgenyij Mozer (második sor); Tóth Gergely, Varga John Kaden, Sági Martin, Nagy Krisztián, Tóth Richárd (harmadik sor); Vitalij Tyeszlenko, Molnár Zétény, Molnár Bálint, Weidemann Márk, Ravasz Csanád (negyedik sor). Vezetőedző: Kangyal Balázs.

A négy nyert mérkőzésig tartó párharcban a Sportklub összesítésben 3:2-re vezet.

A következő mérkőzést szerdán 20 órától rendezik Budapesten, a káposztásmegyeri Vasas Jégcentrumban.

A többi párharc már befejeződött. A Gyergyói HK söpréssel, összesítésben 4:0-val ejtette ki az Újpest csapatát, a Ferencváros 4:1-es összesítéssel nyert a Debreceni EAC ellen, míg a negyedik párharc, a Brassói Corona–Miskolci DVTK Jegesmedvék sorozat a barcaságiak 4:2-es győzelmével zárult.

Az elődöntőben az egyik ágon a Gyergyói HK a Brassói Coronával meccsel, a másik ágon pedig ellenfélre vár a Ferencváros.

•  Fotó: Borbély Fanni