A GYHK kétségtelenül története legjobb időszakát éli meg. Úgy áll az élen, hogy már legalább egy meccset mindenkivel játszott az Erste Liga idei alapszakaszában és csak az UTE tudta legyőzni. Szilassy Zoltán vezetőedző ennek ellenére nem jár a fellegekben.
A legutóbbi, DVTK elleni vasárnapi meccs után azt nyilatkozta, a győzelmek értékét növeli, hogy ezeket úgy érték el, hogy komoly hiányzóik vannak. Brassó ellen nem szerepelhetett Orbán és Bodó, majd kiesett Sylvestre és Trancă is, Szabó Krisztián pedig a Sportklub elleni meccsen a Papp Szabolcs által okozott agyrázkódása miatt még hosszú ideig nem bevethető.
„Nagyon tetszik az egészben, hogy a csapat karaktere fejlődőképes, aki lehetőséget kap, az elfogadja a szerepet, ami rá van bízva, és megpróbál az adott keretek között jól teljesíteni. Tisztában van azzal mindenki, hogy egy ilyen hosszú szezont nem lehet így végigfutni, így biztosan lesz majd gödör is, amibe süllyedni fogunk, de ez a karakter segíteni fog majd akkor.
Nekünk most az a dolgunk, hogy továbbra is felfedezzük azokat a lyukakat, amiben fejlődnünk lehet és azon dolgozzunk, hogy minél tartósabb legyen a formánk” – fogalmazott a GYHK edzője, majd leszögezte, hogy csapata játéka még mindig nincs kész.
Szilassy Zoltán hozzátette, nem a tabellát nézi, hanem a csapata fejlődését. Vannak győzelmek, ami után lehet mérgelődni, és lehet olyan vereség is, amely után relatíve elégedettek lehetnek – mondta.
– jegyezte meg.
Felmerül a kérdés, hogy a húzóemberek sérülése miatt terveznek-e további erősítéseket. Szilassy válasza határozott: nem.
A vezetőedző nagyon elégedett az öltözővel és a játékosmennyiséggel is. Öt sorral nehéz tempós edzéseket tartani, de szükség van a bő keretre, hiszen két bajnokságra kell figyelni és az Erste Ligában nagyon sok jégidőt kapó játékosokat így lehet rotálni a román bajnokság meccsein.
Habár nem játszott minden csapat mindenkivel, már elég jól kirajzolódtak az erőviszonyok. Az Erste Liga első és hatodik helyezettje között 7 pont a különbség, és van öt csapat, amelyek jelentősen lemaradtak az első hatoshoz képest.
A GYHK-t csak az UTE tudta megverni, ellenben a lilák szolgáltatták az eddigi időszak egyetlen igazán komoly meglepetését is, amikor alulmaradtak a Titánokkal szemben. A második helyezett Sportklub ellenállhatatlan az edzőváltás óta, az FTC azonban ingadozó formát mutat, viszonylag simán kapott ki Gyergyószentmiklóson és Csíkszeredában, de aztán kiütötte a Brassót. A Corona számára pedig semmiképpen nem jó jel, hogy az igazán komoly riválisaitól (GYHK, Sportklub, FTC) sorban kikapott. Az említettek mellett a MAC tartozik az első hathoz még, akikkel komolyan számolni kell, eddig csak kilenc meccset játszottak, de így is szereztek már 21 pontot.
## | CsapatCs | MérkőzésM | GyőzelemGy | Győzelem h.u.Gy.h. | Vereség h.u.V.h. | VereségV | Gólk.Gk | PontP |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Gyergyói Hoki Klub GYHK | 12 | 8 | 2 | 0 | 2 | 56-37 | 28 |
2 | Csíkszeredai Sportklub Sportklub | 12 | 8 | 0 | 2 | 2 | 52-34 | 26 |
3 | FTC-Telekom FTC | 11 | 8 | 0 | 1 | 2 | 36-21 | 25 |
4 | Újpesti TE UTE | 11 | 5 | 3 | 2 | 1 | 32-20 | 23 |
5 | Brassói Corona Brassó | 12 | 7 | 0 | 1 | 4 | 61-36 | 22 |
6 | MAC HKB Újbuda MAC HKB | 9 | 5 | 2 | 2 | 0 | 34-17 | 21 |
7 | Győri ETO HC Győri ETO HC | 9 | 4 | 0 | 0 | 5 | 29-29 | 12 |
8 | DVTK Jegesmedvék DVTK | 11 | 2 | 1 | 0 | 8 | 25-35 | 8 |
9 | Debreceni EAC DEAC | 10 | 2 | 0 | 1 | 7 | 32-43 | 7 |
10 | Dunaújvárosi Acélbikák DAB | 10 | 1 | 0 | 0 | 9 | 16-63 | 3 |
11 | Fehérvári Titánok Titánok | 11 | 0 | 1 | 0 | 10 | 18-56 | 2 |
Telt ház, fúvószenekar és kiváló hangulat fogadta a bajnoki döntőnek beillő rangadót vasárnap kora este Csíkszentsimonban. A hazaiak 4–0-ra legyőzték az Agyagfalvi Lendületet, és megnyerték a labdarúgó 4. Liga Hargita megyei csoportjának bajnoki címét.
A feleknek nem sikerült megállapodniuk, az FK Csíkszereda nem bólintott rá az FCSB által tett ajánlatért Anderson Cearáért. Úgy tűnik, a fővárosiak visszalépnek az üzlettől.
Bár eredetileg csikót próbált elejteni egy agresszív székelyvarsági medve, később rátámadt és megkergette a vasárnap esti riasztásra kiérkező hatóságokat. Kénytelenek voltak ártalmatlanítani a nagyvadat.
Egy 34 éves férfi életét vesztette szombat reggel, miután a hatóságok szerint medvetámadás érte a Szeben megyei Prod település közelében – közölte a Szeben Megyei Katasztrófavédelmi Felügyelőség (ISU).
Egy kemping közelében történt az a medvetámadás, amelynek nyomán életét vesztette egy férfi szombaton Szeben megyében. A település polgármestere és egy liberális parlamenti képviselő a medvepopuláció szabályozását sürgeti a tragédia nyomán.
A mítosztalanított román–magyar közös történelem nem széles körű fogyasztásra alkalmas termék, de az MCC-történészkerekasztal előadói egyelőre optimisták.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!