A GYHK túl sok lehetőséget adott a Fradinak

Gergely Imre 2024. szeptember 21., 09:43 utolsó módosítás: 2024. szeptember 21., 09:50

A Ferencváros pénteken 5–1-re nyert a Gyergyói Hoki Klub ellen. A játék képe alapján nem volt ekkorra különbség a két csapat között, de a zöld-fehérekk győzelme mindenképpen megérdemelt volt. Az edzők így látták a mérkőzést.

Ellépett a Fradi, a GYHK nem tudta utolérni Fotó: Sas Gábor

Elégedetten összegzett Fodor Szabolcs, az FTC-Telekom vezetőedzője. „Nagyon komoly csapatmunka volt a mai, nagyon örülünk. Minden játékosomat külön, név szerint kiemelhetném, de nem fogom ezt tenni, nagybetűs Csapat volt a jégen ma. Ezt leginkább akkor lehetett látni, amikor a harmadik harmad első 12–13 percében nagyon nyomott a Gyergyó, nekik sürgős volt, hogy visszajöjjenek a meccsbe. Abban a periódusban óriásit küzdöttünk, leginkább a saját kapunk előtt. A srácok egymásért küzdöttek, ami jól jellemezte az egész mérkőzést.

Ki tudtuk védekezni a nehéz perceket a harmadik harmadban, sőt, utána mi lőttünk gólt, onnantól kezdve pedig szinte már megvolt a meccs.

Ennek ellenére végig, hatvan percen keresztül szép csapatmunkát láthattunk, aminek nagyon örülünk” – nyilatkozta a mérkőzést követően Fodor Szabolcs, az FTC-Telekom vezetőedzője.

Markus Juurikkala a Gyergyói Hoki Klub vezetőedzője főleg az első harmadban nyútjott teljesítménnyel nem volt elégedett. „ Egyértelműen nem úgy kezdtük a mérkőzést, ahogy azt szerettük volna. Az első harmad kifejezetten nem sikerült jól, mindig csak kergettük az ellenfelet.

Igen, voltak jó pillanataink, a második és harmadik harmad elején is. Nem adtuk fel, vissza akartunk jönni a meccsbe.

Keményen küzdöttünk, de mindent egybevetve túl sok lehetőséget adtunk a Fradinak ma este. Ők egy jó csapat, megérdemelten nyertek ma. Gratulálok nekik hozzá! Túl sok lehetőséget adtunk nekik, és így nem nyerhetsz itt” – összegzett Juurikkala.

A bajnoki nyitányon a Brassói Coronától is vereséget szenvedett Gyergyói Hoki Klub vasárnap a FEHA19 vendége lesz.