A GYHK egy padlógáz után hagyta állva az ellenfelet

Gergely Imre 2023. október 30., 08:48 utolsó módosítás: 2023. október 30., 09:05

A Gyergyói Hoki Klub–Dunaújvárosi Acélbikák jégkorong Erste Liga mérkőzés után Szilassy Zoltán összességében elégedett volt a látottakkal, Niko Eronen viszont nyilván csalódottan nyilatkozott, hiszen 3–2-es vezetésről 5–3-ra kikapott a csapata.

Újra az utolsó harmadban döntöttek a gyergyóiak Fotó: Szász Adorján/GYHK

Mind a két vezetőedző kiemelt egy-egy játékvezetői tévedést a találkozó utáni nyilatkozatában. Szilassy Zoltán Dailhuisen 2+2 perces kiállításának jogosságát vitatta, Niko Eronen pedig egy tilos felszabadítás be nem fújását nehezményezte. Mindkettő gólhoz vezetett.

„Érdekes meccs volt. Nagyon jó első harmadunk volt, és a második sem volt rossz, de jött az a 2+2 perces kiállítás, amit megnéztem és nem volt az. A korong ütötte meg az újvárosi játékost. A második kettő percben egyenlíteni tudtak egy távoli lövéssel, majd utána egy butuska gólt kaptunk. A korong okosan volt beemelve a kapu elé, de mi arra épp szétzilálódtunk, és pont a gólszerzőre nem maradt ember. Ez olyan volt, hogy mész, mész, jól játszol és mégis 2–3 az eredmény.

A szünetben próbáltuk türelemre inteni a srácokat, mondván ami az első harmadban működött, annak a harmadikban is működnie kell.

Jól nézett ki az utolsó játékrész, és egy padlógáz után állva hagytuk az ellenfelet. Úgyhogy összességében jó volt ez a meccs” – összegezte a látottakat Szilassy Zoltán, a GYHK vezetőedzője.

Niko Eronen a DAB szakvezetője elmondta, tudták, hogy a hazai csapat keményen fogja kezdeni a mérkőzést, erre igyekeztek fókuszálni az első húsz percben, az ellenfelük aktívabb is volt ekkor. Ahogy telt az idő az első harmadban, egyre inkább megérkeztünk a mérkőzésbe, aztán még folytatódott ez a második játékrészben, tetszett is, amit láttam. A 3–3-at megelőző gólnál aztán úgy gondolom volt egy nagy hiba, hogy nem fújtak be egy tilos felszabadítást,

ezt követően pedig nem találtuk a játékunkat, hibákat vétettünk, ez pedig a mérkőzésbe került.

Összességében nem vagyunk elégedettek azzal, ahogyan játszottunk, de csalódást keltő volt látni, amikor vezetést szerzett az ellenfél”.