Begyűjtötte a pontokat és élre állt a GYHK

Gergely Imre 2023. október 29., 21:14

Fordulatos mérkőzést vívott a Gyergyói Hoki Klub és a Dunaújvárosi Acélbikák vasárnap este a jégkorong Erste Ligában. Nem a legjobb tudását nyújtotta a piros-fehér társaság, de Bodó mesterhármasának köszönhetően otthon tartották a pontokat.

Küzdelmes meccs után vannak a gyergyói hokisok Fotó: Szász Adorján/GYHK

Változtatott a szokásos taktikáján a GYHK, a sakk-mattig kijátszott akciók helyett a középre lőtték be a korongot és a kipattanókból igyekeztek gólt szerezni. Ez a 18. percig nem vezetett eredményre, de akkor Sárpátki egy ilyen helyzetben szerezte meg a vezetést. A DAB nem sokszor fordult meg Rinne ketrece környékén, de rögtön a gyergyóiak gólja után egy eladott korongból Szalma egyenlített.

Így 1–1 volt az állás 20 perc után lényeges gyergyói fölény ellenére.

Fotó: Szász Adorján/GYHK

A középső játékrész első két percét emberhátrányban játszotta a hazai együttes, amit után ismét átmehetett támadásba. Bodó visszahozta a vezetést, de ezután négy perc hátrány jött Dalhuisen kiállásánál. Ezt már nem sikerült megúszni, Svars takarásból leadott lövéssel 2–2-re változtatta az állást. Sőt, az üresen hagyott Szalma már a vendégeknek szerzett vezetést.

A harmadik harmadban kétszer lódult meg az Orbán–Bodó páros, egymást szolgálták ki gólpasszal és ismét a Gyergyói Hoki Klub vezetett.

Ezt már nem engedték ki a kezükből a piros-fehérek, és amikor az Acélbikák az utolsó energiájukat mozgósították, hogy hosszabbításra mentsék a meccset, Bodó még egyet villant és így már minden eldőlt. 5–3 lett a vége. A hazaiak még lőttek egyet üres kapuba is, de a játékvezetők szerint már a dudaszó után jutott a korong a gólvonalon túl.

Megjegyzendő, a gyergyóiak egyetlen másodpercet sem játszhattak emberelőnyben. Volt egy kiállítása a vendégek csapatnak, de az páros volt.

Mivel az Újpest újabb vereséget szenvedett, sikerével a címvédő GYHK átvette a vezetést az Erste Liga táblázatán.

Jégkorong Erste Liga alapszakasz
Gyergyói Hoki Klub–Dunaújvárosi Acélbikák 5–3 (1–1, 1–2, 3–0)
Gólszerzők: Sárpátki Tamás (19. perc), Chris Bodó (27., 46., 57.), Brance Orbán (48.) illetve Szalma Zsolt (19., 34.) Pauls Svars (32.)