A GYHK edzője szerint előrelépett a csapata

Gergely Imre 2024. szeptember 23., 09:39 utolsó módosítás: 2024. szeptember 23., 10:00

A 25. percig hátrányban volt a Gyergyói Hoki Klub a FEHA19 vendégeként vasárnap este, de onnan sikerült megfordítani az állást, és végül megnyerni a mérkőzést.

Az előnyük birtokában okosan és fegyelmezetten játszottak a gyergyóiak Fotó: Balázs Benjámin Soós

Markus Juurikkala vezetőedző örül annak, hogy a Fradi elleni vereség után jó irányba indult el a csapata. „Örülök a győzelemnek, keményen dolgoztunk érte. A pénteki játékunkkal nem voltunk elégedettek, szerettünk volna a jó irányba tenni néhány lépést.

Ez meg is valósult szerintem, kiváltképpen az előnyünk birtokában játszottunk okosan, fegyelmezetten.

Elismerés illeti a FEHA19-et, nagyon keményen dolgoztak, sok munkára volt szükség, hogy veszélyes helyzeteket alakítsunk ki a kapujuk előtt. Mindenesetre örülök a három pontnak” – nyilatkozta Markus Juurikkala a Gyergyói HK vezetőedzője a mérkőzést követően.

Markus Juurikkala •  Fotó: GYHK
Markus Juurikkala Fotó: GYHK

Tokaji Viktor a FEHA19 trénere 14 percig volt elégeett a csapata játékával: „Nem volt túl ideális a helyzetünk, hiszen betegség miatt az edzői stáb ezen a meccsen tudott csak csatlakozni a csapathoz, és több játékos is így volt ezzel. Az volt a mondás, hogy a lehetőségeinkhez képest ebből hozzuk ki a maximumot.

Azt hiszem, hogy 45 percig óriási csatát vívtunk a Gyergyóval, de aztán elfáradtunk fejben, és olyan hibákat dobtunk, amelyek meghatározták a meccs végkimenetelét.

Büszke vagyok a srácokra, mindent kitettünk a jégre, próbáltuk őket kifelé szorítani, és erőltetni, hogy eladogassák a korongot. Be tudtunk találni, ami jó hír, de 60 percet bírni kell mentálisan. Nem voltak ideálisak a körülmények, talán ennek volt a lenyomata, hogy szétestünk az utolsó 15 percben, de hozzáteszem, szerintem nem játszottunk annyira szabálytalanul, mégis mi kerültünk ebből ki rosszul” – fogalmazott Tokaji Viktor.

Jégkorong Erste Liga, a további program:

Péntek (szeptember 27.): 15.30-tól FEHA19–Miskolci DVTK Jegesmedvék, 18.30-tól Csíkszeredai Sportklub–Újpesti TE és Gyergyói HK–Debreceni EAC; 19.30-tól Dunaújvárosi Acélbikák–Brassói Corona; 19.40-től Budapest JAHC–Ferencváros.
Vasárnap (szeptember 29.): 16.30-tól FTC-Telekom– Brassói Corona; 18.30-tól Csíkszeredai Sportklub–Debreceni EAC, Gyergyói HK–Újpesti TE és FEHA19–Budapest JAHC; 19 órától DVTK Jegesmedvék–Dunaújvárosi Acélbikák.