Markus Juurikkala vezetőedző örül annak, hogy a Fradi elleni vereség után jó irányba indult el a csapata. „Örülök a győzelemnek, keményen dolgoztunk érte. A pénteki játékunkkal nem voltunk elégedettek, szerettünk volna a jó irányba tenni néhány lépést.
Elismerés illeti a FEHA19-et, nagyon keményen dolgoztak, sok munkára volt szükség, hogy veszélyes helyzeteket alakítsunk ki a kapujuk előtt. Mindenesetre örülök a három pontnak” – nyilatkozta Markus Juurikkala a Gyergyói HK vezetőedzője a mérkőzést követően.
Tokaji Viktor a FEHA19 trénere 14 percig volt elégeett a csapata játékával: „Nem volt túl ideális a helyzetünk, hiszen betegség miatt az edzői stáb ezen a meccsen tudott csak csatlakozni a csapathoz, és több játékos is így volt ezzel. Az volt a mondás, hogy a lehetőségeinkhez képest ebből hozzuk ki a maximumot.
Büszke vagyok a srácokra, mindent kitettünk a jégre, próbáltuk őket kifelé szorítani, és erőltetni, hogy eladogassák a korongot. Be tudtunk találni, ami jó hír, de 60 percet bírni kell mentálisan. Nem voltak ideálisak a körülmények, talán ennek volt a lenyomata, hogy szétestünk az utolsó 15 percben, de hozzáteszem, szerintem nem játszottunk annyira szabálytalanul, mégis mi kerültünk ebből ki rosszul” – fogalmazott Tokaji Viktor.
## | CsapatCs | MérkőzésM | GyőzelemGy | Győzelem h.u.Gy.h. | Vereség h.u.V.h. | VereségV | Gólk.Gk | PontP |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Brassói Corona Brassó | 4 | 3 | 1 | 0 | 0 | 18-8 | 11 |
2 | Debreceni EAC DEAC | 3 | 3 | 0 | 0 | 0 | 18-9 | 9 |
3 | Újpesti TE UTE | 4 | 3 | 0 | 0 | 1 | 12-9 | 9 |
4 | Budapest JAHC BJAHC | 4 | 2 | 0 | 0 | 2 | 17-18 | 6 |
5 | DVTK Jegesmedvék DVTK | 4 | 1 | 0 | 2 | 1 | 10-12 | 5 |
6 | Csíkszeredai Sportklub Sportklub | 3 | 1 | 1 | 0 | 1 | 8-11 | 5 |
7 | FTC-Telekom FTC | 4 | 1 | 0 | 0 | 3 | 15-17 | 3 |
8 | Gyergyói Hoki Klub GYHK | 3 | 1 | 0 | 0 | 2 | 8-11 | 3 |
9 | Fehérvár Hockey Akadémia 19 FEHA19 | 4 | 1 | 0 | 0 | 3 | 10-16 | 3 |
10 | Dunaújvárosi Acélbikák DAB | 3 | 0 | 0 | 0 | 3 | 7-12 | 0 |
Négy erdélyi együttes lesz érdekelt a közös magyar-román jégkorong-bajnokság, az Erste Liga új idényben, miután a Háromszéki Ágyúsok is csatlakoztak a mezőnyhöz. A lebonyolítás érdemben nem változik.
A Sepsi OSK stadionjában rendezi meg a Kolozsvári U a soron következő hazai európai kupamérkőzését. A kincses város klubvezetése hivatalosan is bejelentette, hogy az Untold fesztivál miatt kénytelen költözni.
Egy huszonkét éves juhász holttestét találták meg a Málnáshoz közeli erdőben hétfőn délben. Az ügyben az ügyészség felügyeletével folyik a nyomozás.
Nem rendezik meg idén a Közösségi Párbeszéd Tábort, amelyet a tavalyi induláskor a szervezők a Tusványos egyfajta alternatívájaként, ugyanakkor nem ellenrendezvényként hirdettek meg.
A magyar Országgyűlés 139 igen szavazattal, 6 nem ellenében, tartózkodás nélkül elfogadta az Alaptörvény 17. módosítását. A szavazást követően a Tisza Párt parlamenti frakciója és a kormány tagjai felállva tapsoltak.
Hárman nyitottak tüzet egy lakóház udvarán tartózkodókra, rendőrség szerint bérgyilkossági kísérlet történt. Újra friss levegőt szívhat Nagybánya egykori polgármestere, Cătălin Cherecheș.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!